Ariadnina niť

Hodit do Nůše
Počet hráčů1moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůvlčata
skauti
roveři

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 54 hodnocení68
%

Hráli jsme...Hru jsme hráli...
Zatím nikde...
Hrál jsi někdy někde tuto hru? Svěř se!

Kde jsi hrál tuto hru?


Autor: Kuba
Zapsáno: 23. 5. 2006 v 11.05
Zhléhnuto: 7251 krát (4 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Pohybová, Pro zasmání
Potřeby: špagát
Prodírání se pletencem nití poslepu

Pravidla

Před hrou můžeme navodit atmosféru vyprávěním starověkké legendy o Minotaurovi (všichni jistě známe:).
Vlastní hra spočívá v tom, že ke kmeni jednoho stromu uvážeme začátek klubka špagátu a pak chodíme kolem dvou třech dalších stromů a různě špagát zamotáváme, obtáčíme kolem kmenů nahoře, dole, vícekrát apod... Když je dílo hotovo, tak prvnímu dobrovolníkovi zavážeme oči, položíme mu ruku na začátek špagátu a sdělíme mu radostnou zprávu, že se musí dostat nakonec špagátového bludiště. Hráč se musí neustále držet špagátu a nesmí ani přehmátnout na jinou část (třeba když se někd špagát kříží).
Soutěživost hráčů můžeme podpořit tím, že stanovíme limit nebo že jim měříme čas za který bludiště projdou
 

Alternativní pravidla

špony: Zajímavou variantou je, když jdou všichni hráči za sebou "v hadu" a přitom se drží - tedy jednou rukou drží špagát a druhou hráče před sebou (za paži, rameno, bok...). Během celé cesty se nesmí rozpojit. To se pak zajímavě prolézá keříkama...!
noprecja: no lepší je použít místo špagátu obyčejnou nit, protože to pak mají těžší o to, že ji nesmí přetrhnout a nit se trhá velmi lehce...=)
Hanika: Možná by šlo soutěžit o čas... družstva a více takovýhle bludišť....

Komentáře

sarkisa: ja teda nevim jak vy,ale my máme stromy v klubovně každou schůzku...:haha:
titty: podle mě sou stromy v místnosti běžně pratikovaná záležitost...:slunicko::wow:
Viklif: Už ste to hrali v miesnosti?
Kuba: No...stromy sice v místnosti většinou nerostou, ale dají se klidně nahradit stlolama, židlema, věšákama, klikama od dveří atd... :)
Všechny komentáře...




Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz