Městečko Palermo - Mafie

Počet hráčů615
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 625 hodnocení86
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 62951 krát (17 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Slovní, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Divadelní / dramatická
Potřeby: žádné
Ve skupince lidí vraždí mafie, občané musí odhalit kdo je vrah

Pravidla

Jedná se o velice známou hru, zkusím však popsat nejlepší verzi:

Skupinka hráčů (6-10) sedí v kruhu (židle, nebo na zemi), jeden z kolektivu je vypravěč. 'Do městečka Palerma se nastěhovala Mafie a řádí' Na začátku všichni skloní hlavu, aby neviděli na ostatní ('usnou') a vypravěč poklepáním na záda či hlavu určí vrahy a 'Katányho' (převzatá postava z italského krimifilmu). Ideální poměr je 1 vrah na 3 čestné občany. Následně vypravěč nechá probudit tři vrahy, ti zjistí, s kým mají spolupracovat a mohou posunkem ruky zabít prvního občana. Pozor, na zabití občana se musí shodnou všichni živí mafiáni, nestačí jenom dva a třetí střelí po někom jiném! Probouzí se Katány, posunkem ruky se může zeptat, zda je daný hráč mafián, vypravěč mu to může potvrdit, nebo vyvrátit, výsledek zná jenom Katány.

První probuzení, vypravěč: 'V dnešních novinách vyšel palcový titulek, XYZ byl zastřelen ve svém bytě, policie je bezradná'. Hráč XYZ se dále neúčastní hry, ideální je když si poodsedne, je mrtvý. Kdokoliv teď může někoho nařknout z toho, že právě on je vrah a měl by uvést důvod, proč si to myslí. Ve chvíli, kdy jsou vznesena všechna obvinění, se přechází k soudu, nechá se přednést obžaloba, následně se každý obviněný může hájit, přichází první kolo hlasování, pro popravení občana je zapotřebí nadpoloviční počet živých občanů, pokud se v první kole nepodaří nikoho popravit (nikdo nemá povinost hlasovat, když si není jistý, zda je dotyčný vinen), může se znovu pokusit žalobce přesvědčit ostatní, že právě on má pravdu a dotyčný je mafián, zároveň se může nařčený znovu hájit, přichází druhé kolo volby. Pokud není ani teď dosaženo nadpoloviční většiny, jde se spát, pokud je dosaženo, hráč byl popraven. Vypravěč by neměl říkat, zda se jednalo o vraha, či ne. ... Městečko usíná ...

Druhá noc: Nyní nechá vypravěč probudit jednoho mafiána po druhém a ti se musí na své oběti shodnout, tj. musí všichni střílet do jednoho hráče. Postupně střílí všichni mafiáni, probudí se Katány, zeptá se na nějakého hráče a budí se všichni. Pokud se mafie neshodla, vypravěč oznámí, která okna byla rozbita (po kom bylo stříleno) a opět následují obvinění. Katány může říci 'já jsem Katány, vím že on je vrah', ale jestliže určí pravého vraha, tak další noc bude zastřelen mafií, proto by měl Katány přesvědčovat tak, aby nedal najevo, že to ví na 100 %.

Hra by neměla být o tom, že 'já jsem slyšel, jak se hejbnul, tak to je vrah', ale o tom, že čestní občané by měli vysledovat během dne, na kom se mafie shodne pro zavraždění, neboť mafiáni se vidí pouze první noc, dále už se nebudí současně a pro úspěšnou vraždu se musí shodnout. Často se stane, že se mafiáne prořekne, použije špatná zájmena a vzápětí si uvědomí chybu a je to ještě znatelnější.

Mafie vyhrává ve chvíli, kdy má poloviční podíl ve městě, neboť v tu chvíli ji nikdo nepřehlasuje.

Proč neříkat, zda byl popravený mafián či občan: Protože pak hráči nevědí, kolik mafiánů zbývá, mohou pouze usuzovat podle 'prostřílených oken', to taky ovšem není jisté, když jsou dvě prostřelená okna, mohou být tři mafiáni a střílet dva do jednoho a třetí jinam. Velice to pomůže atmosféře hry, kdy ke konci napětí stoupá a občané nevěří nikomu. Přál bych zažít každému pocit, kdy jste ve hře trvající přes hodinu a půl poslední 3 a víte, že jeden z těch ostatních dvou je vrah a nevíte kdo ...

Zatraktivnění hry:
Mafie se nemusí znát kompletně, v případě trojčlenné mafie může jeden hráč znát oba, ale další dva se neznají (na začátku musí vypravěč šikovně nechat probudit dva a zase dva)

Nové postavy do hry (z MatFyzácké mafie)
Exhibicionista - může se projevit jednou za hru, v noci může někoho vystrašit a dotyčný nesmí druhý den vůbec mluvit ani se jinak vyjadřovat, smí pouze hlasovat na konci dne u soudu.

Hlasovací systém (zda musí být nadpoloviční většina, zda bude dvoukolový) je pochopitelně na Vás, ale tento způsob mi přijde jako nejlepší.
 

Alternativní pravidla

: :pivko::tralala::10::hura::kulomet::motorovka::motorovka::plamenomet::tralala::pivko::hudba::hura::10::kulomet::-D:sniper::jedi::hophop::motorovka:
: Hru jsme hráli na táboře, ale měli jsme mnohem víc postav - bylo nás cca 25:
- Osud (tj. vypravěč. Cíl: nemá)
- Mafie (3 osoby, probouzí se zaráz, vyberou jednoho a toho zastřelí. Cíl: zabít všechny občany)
- Katány (každou noc se ptá nebo střílí - ukáže na někoho a posunky si zvolí akci (např. přejede si prstem po krku - chce střílet) Když se ptá, Osud mu poví, je-li tázaný mafián. Cíl: zabít Mafii)
- Prasák (řeže ruce (nejde hlasovat), jazyk (nejde se obhájit) nebo může 'zprasit' - postižený je v šoku a jedno kolo je 'paralyzovaný' - hýbe pouze očima a nemluví. Cíl: Zprasit co nejvíc lidí?)
- Anděl strážný (první noc si zvolí chráněnce a dokud je anděl naživu, nemůže chráněnec zemřít. Cíl: žít, aby chránil svého chráněnce)
- Bodyguard (každou noc si zvolí někoho, koho bude chránit a pokud dotyčného zabijí, bodyguard umírá místo něj - chrání vlastním tělem).
- Slina (každou noc někoho 'nasliní' a dotyčný je tu noc nesmrtelný - popř.: slina zastaví pouze jeden útok a při případném dalším útoku už je na nic). Je na straně města.
- Karel Gott (nebo Pavarotti) - vše co říká (obvinění, obhajoba...) musí zpívat - vhodné dávat osobám, které zpívat opravdu umí...
- Doktor (neví, koho zabili a každou noc ukáže na jednu osobu a může ji vyléčit - kromě objetí Prasáka, to vyléčit nejde. Pokud je osoba zdravá, nic se neděje)
- Patolog (obměna doktora, ovšem patolog ví, koho zabily a může se rozhodnout, jestli vyléčí, nebo ne).
- Amor (nebo Amorek) - určí dva 'zamilované' a pokud jeden ze zamilovaných umře, zemře i ten druhý (zemře žalem). Možná verze, že když zamilovaní umřou, Amorek vybere novou dvojici.
- Holčička s dalekohledem (nebo Klučík, Hoch, Hošan, Chlapec...) - v noci se opatrně dívá kdo je kdo. Je na straně města.
- Blondýna (jednou za hru se probudí, když jsou vzhůru mafiáni a zařve jméno jednoho z nich např.: Jé, Honza je mafián! Je na straně města.)
- Sériový vrah (každou noc zabije jednoho člověka. Zabíjí nožem, ne kulkou. Není na straně Mafie ani města, chce zůstat jako poslední, jediný.)
- Tunelář (každou noc vytvoří tunel mezi dvěma libovolnými osobami a když zastřelí jednu, ta druhá zemře místo ní. Po střelbě se tunel propadá a přestává existovat. Na sériového vraha tunely neplatí, tak zabije vždy svou vybranou oběť.)
- Sebevražedný atentátník (nebo Terorista) - jednou kdykoliv za hru se odpálí a přitom zabije dva lidi, co sedí kolem.

Výběr postav a) losem, b) postavy určí Osud. Zdá se mi praktičtější, když postavy určí Osud. Protože když bude mafián šestiletá holčička, moc taktická hra to nebude…

Přeji pěknou zábavu! :papa:
: My sme to v tábore hrali s týmito postavami:
Policajt: ako katány, v noci sa pýta či je niekto mafián
2x mafián: dohadujú sa cez deň posunkami (pri čom si ich môžu všimnúť ostatní a odsúdiť ich) a v noci sa budia po jednom aby strieľali.
ALEBO ak nás bolo veľmi veľa napr neraz nás hralo aj 20 tak sme mali dve mafie (napr. Sicílska mafia a Ruská mafia) čiže sme mali 4 mafiánov, dvoch zo sicílskej mafie a dvoch z ruskej a navzájom sa mafie nepoznali.
Anjel: Raz za noc môže niekoho ochrániť. Jeho moc ochraňuje pred mafiánmi aj úchylom. Hrá na strane občanov (Duh :D)
Úchyl: za celú hru môže v noci 1x niekomu vypichnúť oči (dotyčný sa nesme pozerať) 1x urezať jazyk (nemôžes rozprávať) alebo najdôležitejšie ruky (nemôžeš hlasovať, ale ak si policajt nemôžeš sa pýtať, ak si anjel neochraňuješ, ak si mafián nestrieľaš atď.) úchyl spravidla nehrá ani na strane občanov, ani mafiánov. Môže sa rozhodnúť sám za seba.
Dievčatko s kukátkom: V noci sa pozerá a cez deň môže pomôcť obviňovať. Hrá na strane občanov.
Anarchista: občan s jedným nábojom. Jeden krát za hru sa počas dňa môže postaviť a povedať o sebe že je anarchista a niekoho zastreliť. Hrá na strane občanov
Zrkadlo: ak jeden mafián strelí do zrkadla, umrie. Ak sa zhodnú a obaja strelia do zrkadla, zomrie mafián, ktorý strielal prvý. Ak chce niečo zrkadlu urobiť úchyl, tiež sa to odrazí na neho.
Černoch: ak počas dňa niekto obviní černocha a občania za neho budú hlasovať a černoch umrie, na druhý deň umrie žalobca. Hrá na strane občanov
Pekár: pekár je výmysel jedného našeho animátora z tábora 😀 má pri hlasovaní dva hlasy. Také bezvýznamné plusko. Hrá na strane občanov

Hra sa dá poriadne zamiešať, ak osud (rozprávač) určí dve osoby v jednej. Napr anjel bude zároveň aj zrkadlo alebo úchyl bude anarchista.

Hrali sme to tiež "na klamanie". Klamali sme si kto je aká postava aby sme mali alibi pri hlasovaní. Teda keď napr anarchista nemá jazyk a nemôže povedať že on je anarchista, mafián sa môže obhájiť tým, že on je anarchista. Už je len na občanoch, či mu uveria.

Veľa šťastia v hre!
: Alternativní postavy
Když tuto hru hraji s kamarády, máme o dost více postav a většinou 8-15 hráču, a člověku ta hra nemusí připadat moc zábavná pokud je obyčejný občan.
Postavy se kterými jsme hráli:
Mafiáni - klasická postava, již vysvětlena
Detektiv - Katány, akorát jsme ho jinak nazvali
Doktor - Každou noc může vybrat jednoho hráče, pokud je ten hráč tu noc napaden mafií, doktor ho vyléčí a dotyčný může pokračovat ve hře. Doktor ale nemůže vyléčit sebe.
Tunelář - Každou noc vybuduje tunel mezi dvěmi hráči, pokud je jeden z těch hráčů napaden mafií, umírá místo toho ten druhý. Tato postava může mít hodně silný efekt (mafiáni můžou zabít sami sebe).
Starosta - Během dne se může rozhodnout odhalit se, že je starosta. Starosta má pak zdvojnásobenou hodnotu hlasů, ale nemůže být zachráňen doktorem
Agent - Funguje jako Detektiv, ale místo toho aby získával informace pro sebe, podává je ostatním: zvolí dva hráče; ten první se dozví jestli ten první je členem mavie nebo ne.
: Hra na tohle téma :)
http://www.blankmediagames.com/TownOfSalem/
: Alkoholicke vylepsenie hry:

Kto umre pije.
+ pridanie dalsiej postavy (Barman), raz za noc sa prebudi a urci kto pije.
Moze ich tam byt aj viac, ale prebudzaju sa po jednom a nevedia, koho urcil iny barman.
: my jsme to hrávali s vlkodlakama a dalšíma zvláštníma postavama, je to pak lepší než když je jenom vrah a katány:D akorát každej dostal kartičku, na které bylo napsané co kdo je:D vypravěč vždycky vybere kartičky sám, takže se neví kolik je vlkodlaků, jestli jsou tam všechny zvláštní postavy atp.
zvláštní postavy (všichni jsou s lidma a ne s vlkodlaky):
vědma/jasnovidec - každou noc může vidět kartičku libovolného hráče
lovec - když umře, tak stihne ještě jednou vystřelit a tím někoho zabít
čarodějka/čaroděj - ma 2 lahvičky, jednu s jedem (v noci může někoho zabít kdykoliv v průběhu hry) a pak oživovací, že se v noci probudí po tom co vlkodlaci někoho zabili a rozhodne, jestli ho nechá žít nebo ne (může oživit i sebe)
malá holčička - může se v noci dívat, ale samozřejmě tak, aby jí vlkodlaci neviděli
starosta - druhá kartička, která se dostane až po rozdání kartiček kdo budete, nevýhoda je, že ostatní vidí že starosta jste:D pokud je hlasování nerozhodně, starosta určí kdo je vinnen a tím pádem rozhodne kdo umře.. když starosta umře, vybere někoho kdo bude starosta po něm
amor - na začátku určí 2 zamilované, když pak jeden z páru umře, umře i ten druhý
úchyl - v noci může jednomu hráči buď vyříznout jazyk (nebude moc někoho obvinit, nebo se obhájit) nebo uříznout ruku (nemůže hlasovat), trvá to po celý den
: My to teda nehrajeme na prostřílená okna, mafiáni se prostě pantomimou domluví.
Další postavy:
Čučka s Čočkou - smí se dívat, samozřejmě tak, aby si toho mafiáni nevšimli
Holčička s kukátkem - to samé, co Čučka
Čarodějnice - osud jí ukáže toho, kdo má být zabit a ona ho může obživit (smí to udělat ale jenom jednou za hru.)
Vědma - V každém kole může někomu uříznout jazyk nebo ruki (nesmí mluvit, hlasovat), uříznutí platí jen jedno kolo
Ámor - určuje 2 zamilované
zamilovaní - když zemře jeden, zemře i druhý
: super hra a zajímavá je když hraješ v šeru.:pivko:jsou i dobré různé názvi smrti např.uhlodán krysama :cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala:
: Zkuste si to zahrát ve čtyřech. Jeden policajt, jeden mafián, jeden zavražděný jeden vypravěč. Pro ty, kdo mají rádi rychlé hry a dokážou utvářet silné argumenty. Nejlepší by v tomto případě bylo, že by se utkali v duelu. Jeden by nařknul druhého, ten by musel argumentem jeho tvrzení vyvrátit, nařknout ho z něčeho jiného, a tak dál, dokud by někomu nedošly argumenty. V tomto případě by bylo totiž hlasování nanic.

Úplně nejlepší je, když vypravěč dokáže vymyslet dobré příčiny smrti, např."Karel Hynek Mácha byl dnes v 4:20 ráno zavražděn válečkem na nudle a později slisován v lisu na česnek. Maso zavražděné osoby bylo nalezeno v jednom zapadlém bistru, kam bylo prodáno jako hovězí a krůtí. Majitel bistra se dušuje, že prodávající vypadal důvěryhodně. Nedoporučujeme vycházet z domu po sedmé hodině večerní, ulice budou plné policajtů a v temných zákoutí na vás může čekat vrah. Příjemný týden vám přeje týdeník "Hvězdná Obloha".":motorovka:
: Ja som to poznala ešte tak že sme tam mali teroristu. Ten dal pod človeka bombu a až po niekoľkých kolách mala vybuchnúť.:kulomet:
: Pro začátek nebo v malé skupině se to dá hrát i jen s jedním vrahem a bez detektiva a ostatních postav...Po každém hlasování je samozřejmě hned jasné jesti město volilo správně... protože v noci se pak odsouzený vrah neprobouzí a město vyhrálo. Ale skutečně se tak dá i vyvraždit celý město :) Ve větší skupině má hra dostatečný spád pokud každou noc i každý den někdo umře ;) Nejzajímavější je samozřejmě forma obviňování i argumentace... Vypravěč do dění ve dne může nějak vtipně zasahovat v případě, že někdo použije špinavou praktiku typu "já jsem si všiml že se někdo vrtěl" atp. :) záleží na uvážení... smyslem zásahu by mělo být jen pomoci aby hra neskončila hned první noc a/nebo neodradila slabší a nesebevědomé hráče :)
: :plamenomet::jedi::10: je to super hra i do školi a na doma na vílet na tabor atd
: no mi sme to tak hravali sme asi taky 11 su 2 mafiani 1 polis8-) a osud mi si nastavime ruky a krizik je mafian a kruh je polis osud povie zobudia ssa mafiani ukazu na toho ze koho chcu zabit:plamenomet::-D osud povie mafiani zaspia zobudi sa polis a polis si tipne ze kdo by mohol byt mafian.. policajt zaspi a osud povie zobudi sa mestecko palermo vsetci sa zobudia osud povie ze kdo zomrel a ako zomrel a potom si vimislaju pribehy... potom sa hlasuje zabiju nejakeho cloweka a osud povie podla toho ci to bol nevinny obcan alebo mafian a povie zabiliste..... mi to tak hravame
:):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi:
: Postupně se po jednom probudí Mafiáni a ukáží na oběť. Ta však umře jen pokud na ni ukáží všichni. Poté se probudí Léčitel a ukáže na hráče. Ten pak nemůže být zabit Mafiány. Pak Je Detektiv a ukáže na hráče o němž má podezření že je mafián. Vypravěč mu kývne zda ano či ne. Pokud je patnáct a více hráčů Probouzí se Lehká žena a ukazuje kdo má na noc alibi. Pak se město probudí. Začíná soudní řízení, kde se řeší případná vražda. Jsou svědci a obžalovaní. Pak se hlasuje. Zde se v patnácti a víc lidech ukazuje Starosta. Jeho hlas je totiž za dva. Občané hlasují kdo bude popraven. Vypravěč jim pak řekne koho zabili.
: Mafie je nejlepší hra na světě, pokud se hraje s bezva lidma. Bohužel když se to zvrhne v argumenty typu "jen se na něj podívej, to je mafián!","cítil jsem, jak se v noci trochu zavrtěl", tak je to dost nanic. Stejně jako když se to hraje s lidmi, kteří podvádí...

My hrávali ještě s těmito rolemi:
- prasák: oficiálně je poctivec, ale vyhraje tehdy, když zvítězí mafie. Prasák ale neví, kdo je mafie a mafie neví, kdo je prasák
- záskupce komisaře K.: pokud komisař zemře, zástupce přebírá jeho funkci. zástupce ví, kdo je komisař, komisař neví, kdo je zástupce
Při větším počtu lidí ještě:
- voják: 1x za hru smí střílet, je to poctivec
- prezident: 1x za hru smí dát milost odsouzenému (tajně v noci)

Jinak doporučuju ohlašovat, jestli byl odsouzen poctivec nebo mafie a počet hráčů je ideální 10-15 :-)
: Psychopat- na někoho ukáže a co mu udelá, např.: usekne ruku, oslepí, vyřízne jazyk...
: alternativa palerma je hra na vlkodlaky_
misto klasickych mafianu se urci vlkodlaci, kteri v noci spolecne zabijeji... dalsi postavy jsou mala holcicka (v noci kouka skrz prsty a vidi vlkodlaky), carodej (muze se vypravece zeptat kdo je kdo, ale vzdy jen 1 dotaz za noc), carodejka (ma dva lektvary - jeden ktery ozivuje a jeden ktery zabiji), buh lasky (na zacatku urci par, a pokud jeden z paru zemre, musi i druhy), uchyl (v noci urci znasilneneho, ktery pak druhy den nemluvi)...tyto postavy jsou postupne cinny v noci, podle toho jak vypravec povida...pres den se klasicky hlasuje, je dobre mit zvoleneho starostu, ktery rozhoduje pri remize hlasu...a nesmi se rikat,kdo jste (udelat to nak nenapadne, ne ja sem mala holcicka a vim, ze to je ten a ten, to by cas pak vlkodlaci sezrali)
jinak takle sme to hrali nekolikrat a je to zabavna hra i pro dospele!
: lze to hrát i jako v reálu....tj v průběhu programu čímž je to zajímavější....není tu vypravěč každý ví co je ale nesmí to nikomu jinému říct....listečky se podepíší a schovají pro kontrolu....a hra začíná....vrah smí vraždit jen v tu dobu je-li v místnosti jen jeden člověk-občan nebo když se setkají dva vrahové v jedné místnosti tak můžou zavraždit 2 občany ale vždy nepozorovaně......jakmile někdo nalezne mrtvolu svolá ostatní a na chvilku se přeruší program a řeší se kdo to mohl být.....až se dohodneme a odhlasujeme tak ta osoba řekne co byla... tak to jde do tý doby než se zabíjí vrahové (počet jsme určili na začátku) či občane.....

opravdu doporučuji vyzkoušet je to moc zábavné i když jedna hra je tak na půl dne až den ...ručím za to že se nudit nebudete :motorovka:
: my hrajeme na stricka pedo(pedofila) a tetku soulozitelku. a ta na nekoho ukaze a pak ten dotycny nesmi kolo hrat
: my sme tam este pridavali uchyla- vzdycky v noci na nekoho ukazal a predvedl nejakou pitomost a ten clovek to pak musel celej den delat - no a samozdrejme u toho nemohl mluvit ani hlasovat:wow:
: V Rumunsku jsme to hráli tak, že byl ještě doktor a právník. Před Katánym se v noci probudil doktor a mohl vyléčit toho, na koho ukázal. Čili zabitý nemusel nutně zemřít. Když se pak hlasovalo o odsouzení, hlasovalo se tajně (poslepu) a nakonec mohl právník na jednoho z obviněných ukázat a tím ho zachránit. Byla z toho pak dobrá motanice a bylo to docela duševně náročný...
: U nás se mafiáni domlouvají každou noc.
: taková demo verze je že ve hře jsou i dva anarchisti, když je město obviní z vraždy tak někoho zabijou na důkaz že nejsou vrazi a můžou hrát dál.
Jdenou jsme hráli že ani mafie ani katány není určen a tyto funkce zatává vypravěč a za noc tak zastřelí i dva lidi. Pak město nemá vůbec šanci na přežití a vypraveč je všechny zlikviduje...dá se to tak hrát ale jen se staršíma lidma aspon od 12 let, kteří pochopí že to byla legrace a nesmí to být moc často.
: Taky se nemusí žádný vrah urči a vypravěč říká že buď všichni přežili nebo zemře XYZ , nakonci se ale ukáže že to byůa sebevražda, nebo nešťastná náhoda. Toto pravidlo jde však pouze jednou za večer a když o tom ostatní neví.
: postava hospodského - každou noc někoho opije a ten celý den kecá bláboly:)
: Obměňuju pozice hráčů podle příležitostí. Například po Orbise šlo o to že se Orbis probouzel, a členové servis týmu se snažili zverbovat nové členy k servisování (mafie), Katányho nahradil SOSák. Ostatní byli řadoví členové, kteří byli vyloučeni ať už veřejně nebo tajně.

Další verzí, která není až tak vhodná na skautské akce bylo že jsme hráli na Školní výlet -> alkoholika, střízlivé a profesora.
: Hra je o něco rychlejší, když i Katány může střílet. Může, ale jen jednu akci za noc = buď se ptát, nebo střílet.
: Občas hru okořeníme, tak že CTIHODNÝ OBČAN je třeba: slepý, hluchý, hloupý, atp.

Komentáře

: Jaké bytosti komplikují život obyvatelům městečka Palermo ve stejnojmenné hře? prosim odpovezte
: Já to hrála s kámošema večer u ohně na způsob indiánské vesničky. Ale tohle je taky super. Zkusíme to na táboře:10::10::10::hura::hura::cosi::cosi::break::):):):haha::hophop::haha:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!