Na myslivce a zajíce

Počet hráčů1230
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 39 hodnocení64
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9022 krát (4 denně)
Parametry: Do místnosti, Na hřiště, Pohybová, Honička
Potřeby: provaz, hadrové míčky (víčka...)
Proběhni, seber a nenech se chytit.

Pravidla

Děti se rozdělí na dvě skupiny. Jedny představují myslivce, druzí zajíce. Hrací plocha by měla být přesně označená. Sloužit mohou čáry na zemi v tělocvičně, nebo stačí provaz. Ve vymezeném území vyznačíme několik čar, které budou rovnoběžné se stranou, ze které vybíhají zajíci. Na těchto čarách se pohybují myslivci. Počet myslivců na čáru záleží na její délce. Určitě by neměli stát těsně vedle sebe, ale měli by mít prostor pro pohyb. Pohyb myslivců je omezen jen na jednu čáru, kterou nesmí po dobu hry opustit.
Zajíci mají za úkol probíhat mezi myslivci. Na druhé straně mají něco (míčky, víčka, provázky, pastelky...), co nosí zpátky a tím vlastně ukazují počet průběhů. Myslivci chytají zajíce, Koho se dotknou, musí se vrátit a běží znovu. Chytají je jen při cestě tam, na zpáteční cestě musí zající běžet krajem.
Pozor: děti mají tendenci chytat zajíce i v případě, že zatím nevybíhají, jen stojí a chystají se. (Plácají všechny, kteří jsou na dosah ruky.) Chce to omezit na chytání jen těch, kteří přímo probíhají, jinak se může stát, že nikdo neproběhne.
Hraje se na časový limit, role by se měly obrátit.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Ahoj, jiny symbolicky ramec - stolni fotbal - ti na carach jsou jsou hraci a ti, co probihaji, mice... kdo probehne, dal gol =)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!