www.hranostaj.cz
Příšery, potvory, mutanti, princezny...
74%22 hodnocení
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníRukodělková / tvořiváStolní / desková / papírová
Kreslíme postavičky, ale po částech - hlavu zcela nezávisle na těle atd.
Každý hráč potřebuje nudli papíru, hodí se polovina A5 na výšku nebo něco podobně tvarovaného.
Na tuto nudli každý dle své fantazie nakreslí hlavu a krk nějaké postavy či kreatury. Výsledné dílo zahne dozadu tak, aby hlava nebyla vidět, ale aby na přední stranu ještě přečuhoval kousíček krku - to kvůli navázání.
Potom papíry pošleme sousedovi po levici, takže každý má zase na co kreslit, ale nikdo neví, k jaké hlavě teď přikreslí - tělo. Tělo končí někde v bocích, těsně nad rozkrokem postavičky - tedy to, na čem normální lidé nosí tričko. Dílo zase přehneme dozadu, necháme koukat jen kousek, aby bylo možné navázat, a pošleme dál.
Další kreslí nohy - až po kotníky. Tedy to, co by normálnímu člověku tvořily kalhoty.
Poslední fázi kreslí čtvrtý člověk - chodidla nebo boty (popř. kolečka, pásy, podvozek...).
Potom vzniklá veledíla rozbalíme, společně se zasmějeme a pojmenujeme je. Můžeme ještě ke každé postavě napsat příběh, co se nebožákovi vlastně stalo, že skončil, jak skončil. Výsledky pak můžeme někde vystavit - jako varování.
Alternativní pravidla
Barča: My to píšem jako STEPANKAA ale v pořadí:
Jaký(např.sradlavý:-)),
kdo(babička ),
s kým(s ježíškem),
kde(ve skleníku),
kdy(v r. 10000000000 př. n. l.),
co dělali(prděli :bomba:)
proč to dělali(protože jso blbí)
:):):):):):):-):-):-):-):-):alien::alien::alien::alien:;-);-);-);););):pivko::pivko::pivko::pivko::hura::hura::hura::hura::10::10::10::10::10:
Efka: já tuhle hru znám jako psaní inzerátu -1-přídavné jméno(stará)-2-kdo píše inzerát(blondýna)-3-sloveso(schání,potřebuje,prodá,nemůže žít bez,......)-3-zase přídavné jméno(růžový)-4-věc která je předmětem inzerátu(kružíto)-5-značku jako se píší na inzerátech (co nejrychleji, nemohu bez něj žít,.....)
je to sranda skuste to:papa:
_STePaNKaa_: to znám..ae takhle..že píšem slova...za 1. : každy napíše kdo?...(takže třb.:ty, učitelka, petr...) ohne a pošle dál, za 2. napíše kdy?...(včera, zítra, 100let před opicema, v 8:00)...a o5 ohne a pošle dál, za 3. : napíše kde?..( na stromě, ve stanu, na střeše...)..a zase ohne a pošle dál...za 4: co dělal?...(počural se, snědl to, vylezl, spal, hrál na kytaru...) a zase ohnout poslat...a za 5. s kym...takže ( třb s andreou, se santou, s učitelem, s lucíi bílou...atd)....a pak se to celé otevře a přečte jak to jde za sebou...opravdu velká sranda....například nám jednou vyšlo: karel gott přímo tady na terezině židli dneska ve 12 odpoledne plaval kanál la manche s helčou vondráčkovou xDxDxD=D nb vánoce v kabinetě za minutu čuměl se santou...nb ježibaba na piáně ted tančila se santovo prdelí...xD to ae fakt musite to nák vymyslet něco originálního..ae fakt u týhle hry...zaručuju 100% výbuchy smíchu..ještě k tomu dyž to musíte číst přede všemi...:D
Lenki: Jj, to znám, to jsme hrály ve škole... Ještě je dobré, aby se na začátku řeklo buď ať si každý vezme jinou barvu tužky(Každý si pak lépe pozná, co kreslil a výsledek je ještě praštěnější) nebo ať mají všichni stejnou (vypadá to uceleněji, ale o to většinou vůbec nejde;))...
Komentáře
Bellautka: :jedi: to je dobrá hra! :cz: :cool: :break::kladivko::bomba::kulomet::sniper::asmd::plamenomet::motorovka::pc::amen::tralala:
lída: taky to hrajem a super!!!nasmějem se až až
Lia: Tuhle hru znám trochuninak ale myslim ze je fAkt super. myslím ze uz jednoho favoria mám akorát jí budu muset přizpůsobit na Aj :hura::srdce::cz::cool:
ajkdkfdja: :-):)%-):sniper::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::plamenomet::bomba::motorovka::10::tralala::10:B-):-p:-?:-P8-);):srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce:
Denda: Good hra♥☻♥☻♥♠♠♣♦•◘○
Phoebe (čte se to Fíbí): Tahle hra je fakticky super!!!!!!!!!:cool: a to vážně nekecám:megafon::tralala:
Anička: Na schůzkách jsem několikrát hráli oboje,zaručená sranda (:
Rusalka: Našla jsem tu hru půlhoďku před shůzkou, a hned v druhý polovině shůzky jsme začaly hrát. Ač ve skromném počtu tří osob, hra nás moooooc pobavila a dokonce (aniž bych to věděla) splnila "osnovy" stanovené vedoucí, která bohužel chyěla - měly jsme mít nějaký rukodělky a něco si zahrát - spojily jsme to. Díky za tip.
Haniz: dobra hra urcite to vyzkousime na schuzce
loket: známá ověřena hra,je fakt prdel
JOHNASS: je to vazne sranda:haha:
hrali sm skoro to samy akrat ze to byly casti vety:slunicko:
Peťula: tato hra je vážně skvělá, hráli mjsme to na schůzce a hrozně se tomu tlámali:cool::haha:
Aleš: Vypadá to dobře musím to vyzkoušet!!!