www.hranostaj.cz
Seznamovací BANG! / Pif paf bum
80%27 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Na inteligenci / paměťSeznamovací
Zastřelte protihráče jeho vlastním jménem!
Autor nebo zdroj: Vlastní zkušenost
Tato hra slouží jako seznamovací. Patří mezi mé oblíbené v této kategorii.

Děti si stoupnou do kroužku. Zvolí se jeden, který bude stát uprostřed kroužku. Ten se otáčí dokola a ruce má sevřené do tvaru pistole. Jakmile ukáže na někoho v kroužku, dotyčný si musí co nejrychleji dřepnout. Dva hráči vedle dřepícího na sebe namíří spojenýma rukama ve tvaru pistole a vystřelí na sebe tím způsobem, že řeknou co nejrychleji jméno druhého hráče. Ten, který jméno řekl dříve (samozřejmě správné jméno) tento duel zvítězil a pokračuje ve hře. Hráč, který duel prohrál vypadává ze hry, opustí kruh a stává se divákem.

Může také dojít k tomu, že hráč, na kterého ukáže pistolník uprostřed si nestihne rychle dřepnout a jeden z hráčů vedle něj řekne jméno dřív. Potom vypadávají oba dva. Zastřelený i ten, který si nestihl dřepnout. Třetí možnost je ta, že se kulky střetnou. A to tak, že hráči řeknou jméno druhého současně. V tomto případě se kulky střetly a nevypadává nikdo. Jakmile zbudou na konci poslední 2 hráči, mají spolu duel. To znamená, že si stoupnou zády k sobě a připraví si pistole z rukou. Vedoucí říká násobky dvou. Jakmile řekne násobek dvou, hráči udělají krok dopředu. Jakmile však řekne jiné číslo, než násobek dvou hráči se otočí a vystřelí na svého protivníka tak, že opět řeknou jeho jméno. Ten, který takto učiní dřív se pro toto kolo stává nejlepším pistolníkem.
Alternativní pravidla
Farda: Pro menší počet hráčů a menší znalost jmen nemusí nikdo doprostřed - stojí se v kruhu , někdo vystřelí a poté střílí vždy prostřední člověk který si sedal. Vše ostatní zůstává stejné. Po čase je vhodné prohodit místa hráčů v kruhu.
Ondra: Take je moznost udelat hru nevypadavaci a to tak, ze ten kdo je zastrelen jde doprostred a pokud by byli zastreleni dva, daji si kamen nuzky papir.
Veru: Napadlo mě, že místo násobků dvou by se mohly říkat jména dětí, která hru hrají - říkala by se různá jména, ale když by se řeklo jméno někoho, kdo hraje, tak by se hráči v duelu otočili a vystřelili na sebe...mohlo by to být dobré i pro menší děti, které neumí ještě násobilku a taky víc seznamovací. Vyzkouším to :-)
Nikki: Budem to hrát ve škole...měla jsem zjistit info. a vy jste my pomohly díky :-D :asmd: :ziv::ziv:
Julča: ...možná by i šlo že by ten uprostřed říkal jméno toho na koho střílí... ;-)
OSTRUŽINAOSTRUŽINA: Taky to může být zajímavá hra :) Hlavně na postřeh hráčů.
Petr: Hráli jsem to pod názvem PIf-Paf. Hráč, kteý stojí uprostřed vystřelí Pif a střelci musí říct Paf. Kdo cokoli splete vypadává. Nakonec zůstanou jen tři a finálový rozstřel. Stoupnou si k sobě zády, udělají pár kroků a čekají na signál (kdokoli jiný třeba tleskne, nebo řekne Pif) a oni se musí otčit a střelit co nejrychleji doprostřed. Rychlejší vyhrává.
Komentáře
Vlásek: Super hra :3
Vitek: Parádní děkuju za vylapsovaky.
Klouzek: Je to velmi dobrá hra
Tyna: Hezké hra na seznamování
BattlemanCZ: Kecam jeto TRAPNY
Janča: Paráda, dík ;)
Bára: Super hra na seznámení, díky za ní.