www.hranostaj.cz
Na kovboje
63%15 hodnocení
Počet hráčů: od 4 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmání
Bang bang
Hráči se postaví do kolečka a ruce každého se promění v kolty. Na daný signál se rozběhne plácání v domluveném rytmu. Každá perioda má dvě části - poplácání do kolen (pro upřesňování rytmu) - a akční část. Takže to probíhá v rytmu: 'plác plác akce akce plác plác akce akce...' V akční části může hráč buď

a) nabíjet
hráč toto doprovodí patřičným zvukem. Obě ruce má v tu chvíli ohnuté v lokti k ramenou.

b) střelba
Druhou možností je střelba do některého z ostatních se slovy "bang bang" nebo podobnými citoslovci. Jestliže se dotyční nebrání (3.možnost), tak je mrtvý a z kola vypadává.

c) obrana
Jestliže tušíte útok od některého z protihráčů, můžete v akční části poklepat překříženými rucemi na ramena, čímž tvoříte štít. Kulky protihráčů jsou tak neúčinné.


Střílet můžete pouze, pokud máte nabito. Nabíjet do zásoby nelze. Existuje ještě pravidlo o kulometu. Kulomet prostřelí i štít a nelze se proti němu bránit a hráč nemusí nabíjet. Je možné jej získat tak, že si nabijete 5x aniž byste vystřelili. Tedy pět nabití v serii. Je na ostatních, zda takového hráče nechají získat kulomet, nebo ho včas zastřelí. Toto "vylepšení" však vůbec nemusíte aplikovat.
Alternativní pravidla
Mireczek: Jednou jsme čekali u stodoly s podsadama a vybavením na tábor 5 hodin na příjezd traktoru který by nám ty věci odvezl na tábor. Neměli jsme žádný jídlo, pití ani nic dalšího. Tehdy nás kamarád naučil tuhle hru a hráli jsme ji asi 4 z těch pěti hodin. Protože nás nudila jenom obyčejný revolver, vymysleli jsme ještě samopal Uzi. Hráč tak mohl mít nabité dvě zbraně a střílet dvakrát za sebou (když chtěl). Po těch pěti hodinách jsme skončili s následujícími zbraněmi: Revolver, Uzi, Brokovnice, Plamenomet, Kulomet, nůž, břitva, bejsbolka, řemdih, cigáro a atomová bomba.
Spoustu dalších zbraní a vybavení jsme zkoušeli a neujali se, jako například neprůstřelná vesta, kanón a sniperka.
Dodělali jsme spoustu pravidel a hráli to i ve stylu counter striku :o)))
Na ukázku napíšu pravidla pro vybrané zbraně: Cigáro - nabíjení vypadalo jako zapalování cigarety, útok bylo naznačení típnutí někomu do obličeje, zasažený pak zbytek hry měl zavřené oči.
Atomová bomba - Nabíjení trvalo 5 fází a nesmělo být přerušeno a vypadalo jako psaní na počítači a počítání od 10 do 1 a pak následovalou bouchnutí do země a zakřičení NUKE! - Všichni včetně útočníka jsou mrtví
apod.

Geniální hra :o)))))))
Bára: My jsme ještě zavedli akci Machrování: jde o to, že hráč si ani nenabíjí, ani se nebrání, ani nestřílí, prostě jen tak machruje... mává s rukama někde v úrovni své hlavy a vydává při tom zvik, něco jako tydlididý nebo tadadadá
Jan Klemera: Taky je dobrý nabýjet i štít (libovolným pohybem např. zatleskáním) je to zajímavější.A mě se nejvíc líbí když je jedno nabytí štítu na dvě použití (toho štítu).
Komentáře
B00M: :plamenomet: :bomba:
BOOM: :kulomet:
Cipísek: Sorry, poslední komentář měl být k alt. pravidlům...
Cipísek: Mireczek:
Tak to je mazec:) Taky to mame dost upgradle, ale ne tak moc...

Nabijet se muze do zasoby, maximalne vsak 8 naboju v zasobniku. Nabijeni se nezrusi jinou akci (tzn. pokud mam 5 naboju, pak se dvakrat kryju a jednou vystrelim, mam 4 naboje, nabiju nabiju vystrelim kryju nabiju mam 6 naboju a tak... (je potreba hrace, kteri si to pohlidaji, kolik maji...)
za jeden naboj normalni vystrel
za 3 naboje vystrel do dvou hracu soucasne
za 5 naboju bazuka - zabije i pres kryt
semtam, ale neujalo se, za 8naboju chemicky utok - jako nuklearka, semtam s obdobou ze zemrou jen ti, co se nekryji...

Obcas delame to, ze jednou za hru muzete pouzit matrix - predvadi se jednouduse jako Neo uhybajici pred kulkama a krome toho, ze je to kryt pred kulkou i pred bazukou si i nabijete - velmi sikovna vec...

Dalsi zajimavost je tymova hra - kdy hraje treba 5 proti 5. Kdyz na vas zustanou 2 a stridaji se v nabijeni/strileni jste v haji. Ale oni to casto popletou...:)

A nejoblibenejsi je takzvana hlasita - vydavaji se u toho predem domluvene zvuky tak moc nahlas jak to jen jde:) a treba ve vlaku jste opravdu stredem pozornosti:
Při nabijeni řvete na celé kolo YES!
Při výstřelu radši říkáme jméno toho, na koho střílíme
Při krytí se ruce nejen obyčejně kříží, ale zvedají se trochu výš a nastavují se do takové "machrovské" pózy - s výsměchem CHACHÁ, který patří těm, kdo po vás střílí...
"Ingramy" se volá při výstřelu na dva hráče zaráz a bazuka s sebou nese legendární "ŠVOM", při starších hráčích doplněno na ještě legendárnější "ŠVOM VOLE":) - předvádí se, jako když držíte nějakou tu bazuku, pancerfaust či co...

Ale hlavně, fantazii se meze nekladou, vymýšlejte další a dávejte vědět!:)
KačerKačer: :))):kulomet:
Nechcete se zas příští rok nudit u jiné :bomba: hry? Abyste ji zas trochu upgradovali :plamenomet: