www.hranostaj.cz
Lasu
73%16 hodnocení
Potřeby: PET lahev
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaS násilnými prvky
Recyklace PET lahví (masová tahanice)
Autor nebo zdroj: Ink - Přelouč
Hra není vhodná pro třasořitky a lidi z cukru, jak by asi napsal Jaroslav Foglar.

Hráči se rozdělí na dva fyzicky vyrovnané týmy a umístí se dvě mety zhruba 50 metrů od sebe. Každý tým je u jedné mety. Nezávislý sudí umístí jednu PET lahev (bez víčka či s víčkem, záleží na drsnosti hráčů) přesně mezi oba tábory.

Hra začíná zvoláním jednoho týmu :
"Vydáte nám Lasu ?"
Druhý tým reaguje :
"To se ještě uvidí"

Na slabiku "dí" týmy vybíhají a účelem je zmocnit se láhve, doběhnout ke své metě, dotykem lahve o metu ji nabít a dopravit ji k soupeřově metě a dotykem lahve skórovat. Dovolené je vše v rámci zachování zdraví, tedy k soupeři se chováme tak, abychom ho nezranili či nezpůsobili zbytečnou bolest, ale jinak se o lahev můžeme přetahovat jak chceme. Oblíbené je vytváření "valné hromady" kdy hráč s lahví je zastaven a postupně se nabalují další a další, kteří chtějí hráče uvolnit, nebo mu vzít láhev.

Láhev lze samozřejmě předávat, nesmí se však házet směrem dopředu, pouze vzad.

Pro hru je vhodný velký počet hráčů, v pěti na každé straně si hru tak neužijete, ale v celkovém počtu 40 lidí už je to o něčem jiném.
Alternativní pravidla
pišta: My sme hrali niečo podobné. Bolo to ako americký futbal, mali sme nakreslené čiary, asi 10 vzdialenosti medzi nimi boli 2metrové. Namiesto fľaše sme mali 50 litrový barel naplnený vecami z tábora, ako napr.. gate , trička... Bol dosť ťažký.. Dve družstvá sa postavili oproti seba, vždy tak že barel bol na čiare a každé družstvo bolo od neho vzdialené 2 metre, čiže na najbližšej čiare. po odpískaní museli sme zobrať barel , a priniesť za svoju poslednú čiaru, a mali sme bod. Ešte sa pískalo vždy keď bol barel zaľahnutý veľa ľuďmi, alebo sa nejak nemohol pohnúť.. je to veľmi bolestivé, ale mlo to obrovský úspech, odporúčam až na konci tábora hrať ;) kopu srandy
Komentáře
Jářek: Myslím, že se dá říct, že základ hry je z Ragby...
HonzaM: Jednou jsem hrál velmi podobnou hru. Taky s PET lahví. Skvělá hra. Hlavně ty okamžiky, kdy člověk drží v křeči tu PET flašku, už ji ani pustit nemůže a ostatní ho táhnou po zemi takže vlastníma zádama vyrývá do země brázdu.

Pozn. V té době jsem měl něco přes osmdesát kilo.
Wojta: No tak uvidíme, jakej bude mít úspěch na pomaturitním večírku
:-( :rpg::kladivko: :kulomet:
:pivko: :tralala:
bublina: tak tahle hra je vážně super! :cool: Postavila jsem proti sobě 20 dospělých kaamrádů. To nebyla hra, to byly jatka :haha: Nejlepší byly hlášky typu: On to nechce pustit! Tak ho vemte c elýho, hhodíme ho tam i stou flaškou! :haha: Op ravdu skvělý, doporučuju!
sarkisa: tuhle hru jsme hráli na rádcáku,a fakt to docela zabíjí...a je to skvělá (ale vražedná) rozcvička :jupi:
Julinka: No už je to dlouho co sem tuhle hru hrála, ale nikdy na to nezapomenu :-D je to fakt skvělá hra :)
jakub rohac: skuste naplnit tu lahev vodou
:jedi:
Máta: Nehrajte to se sklem. Dochází ke zranění...