www.hranostaj.cz
Bazilišek
73%20 hodnocení
Počet hráčů: od 4 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováHonička
Úryvek ze hry: Kdo jsi?... Bazilišek. Ale ne. křičí Torpédo. Bazilišek Gája volá:kdo jsi? Kohout, odpovídá šťastně Liška.
Autor nebo zdroj: schůzka
Na začátku si připravte papírky s názvy postav (tj. bazilišek, kohout, člověk). Zavoláte k sobě děcka, ty zavřou oči a vy jim do ruky dáte papírek. Jakmile dítě dostane papírek poběží se schovat, až rozdáte všechny papírky, zapískáte a všichni se podívají, co jsou za postavu.

Co mají dělat jednotlivé postavy:
Člověk - snaží se dostat na předem určené místo (pikolu), když se potká s tím, kdo je bazilišek, je mrtvý. Když se potká z kohoutem, kohout ho před baziliškem ochrání.
Kohout - Snaží se co nejrychleji zjistit kdo je bazilišek a najít ho, také může jít s člověkem až k pikole, aby se mu nic nestalo.
Bazilišek - Snaží se chytit co nejvíce lidí a vyhnout se kohoutovi. Hra končí když je bazilišek mrtvý (tj. když se potká s kohoutem)
Alternativní pravidla
peci1: Tak s vlcaty bylo potreba ta pravidla dost upresnit.

Byl jeden bazilisek, jeden kohout a pet lidi, coz mi prislo ok. Zavedli jsme bodovy system - clovek za dobehnuti k pikole 1 bod, kohout za chyceni baziliska 3 body (ale ma na to cas jen dokud "zijou" nejaci lide, tj. dokud nedobehli nebo nezkameneli vsichni) a bazilisek by za vyvrazdeni vsech dostal 5 bodu (pak uz na nej kohout nemuze) (ale nikomu se to nepovedlo). Protoze zadny bazilisek nedosahl 100% uspechu, premyslel jsem o tom, ze by mohl dostat 1 bod za kazdeho uloveneho.

Dal jsme zavedli, ze bazilisek se hned po precteni listecku musi nahlas ohlasit.

Dal si to chce pohlidat, aby si deti role dostatecne prostridaly (tj. bud to hrat dost dlouho, aby zafungovala pravdepodobnost, a nebo ty role pridelovat nejak min nahodne).

Jinak je to ale hodne zajimava hra.
robin: my to hrajeme tak ze v klubovne se zhasne a bazilisek zabiji cloveka tak ze ho chytne kolem krku a kohout zabyiji baziliska tak ze klepe na rameno
Komentáře
hofik39: nevím jak se tu hrají hry,poradí mi někdo??
kryshot: :break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::jedi::):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop:
kryshot: dobra hra budem ji hrat na družinovce :-)
Pampeliška: Já zase nechápu, co na tom nechápete. Vždyť je to docela srozumitelná, pěkná hra.
Luccik: Mně se ta hra moc libí a doufam, že se bude libit i ostatnim skautkam.:)
KUKU: A NENÍ TO TREBA TAKHLE PIKÁ VLASTNĚ JAKO KDYBY BAZILIŠEK TAZE TEN BUDE JEDEN MAX 2 NO A TO SAMÉ PLATÍ PRO KOHOUTA TAK MAX 2 NA TECH 15 HRÁCŮ A TÍM PÁDEM MI ZBÝVÁ ASI 11 LIDÍ KDYŽ SE ASPOŇ JEDEN ČLOVĚK DOSTANE K PIKOLE VYHRÁVAJÍ LIDI A KOHOUTI JESTLI ŽE NE TAK VYHRÁVÁ BAZILISEK VE CHVÝLY KDY JSOU VŠECI LIDI MRTVÝ HRA KONČÍ ATEJNĚ JAK KDYŽ ZEMŘOU VŠECI BAZILIŠCI .
aslanek: no ja to chapu tak,ze mate treba 15 deti,takze bych dal ty pocty asi 4 kohouti,6 lidi a 5 bazilisku. No rozdate listecky,decka vbehnou do prostoru a zapocne hra. Bazilisci litaji od cloveka k cloveku a snazi se je zabijet,kdyz narazi na kohouta-smula,zemrou:) Lidi se snazi dostat k pikole a kohouti se nemaji ceho bat proto jsem jich dal min(5,5,5 mi to prislo nevyrovnane). Tak to chapu ja a doufam,ze spravne:)
Zejdule: Nechápu, nepochpitelný!
!!!!!!!!!
b.: No, je to taková schovka s rozšířením. Bohužel ta pravidla jsou dost špatně uchopitelná.
Melisa: Vypadá to zajímavě, ale chtělo by to detailnější popis! Třeba vhodného prostředí nebo tak.
majdááá x)): trochu nepochopitelnný :(
jana: jezisi maria to je moc slozitý
Guga: nechápu:-?
Čárka: to vypada dost lakavě ........ (asi jako zmrzlinovy pohar :haha:) :vanoce::vanoce::vanoce:
alík: ujde :iq:
SkřítkaSkřítka: Cha, cha! Náhodou, umíš si představit, že by se hra Bazilišek hrála bez Baziliška:-D!
spica: já bych toho baziliška nejradši.....:kulomet::neo::motorovka::asmd::plamenomet::sniper::rpg::jedi:
SkřítkaSkřítka: Tuhle hru mám ráda, ale teď máme nováčky, a ti by začali hned bulet, když by je bazilišek chytnul:(:(:(:(:( přesně takhle!
SkřítkaSkřítka: Jo, a ještě něco, když je člověk u kohouta, nemůže se mu nic stát

situace je taková::cert: :-D :slunicko:
SkřítkaSkřítka: No bazilišek a kohout jsou každý jenom jeden a zbytek mají být lidé,ale při větším počtu lidí mohou být baziliškové i kohouti dva.
Dědek: To dromedár, dobrá otázka...
Dromedár: Máte někdo vyzkoušeno, kolik má být kterých postav, aby hra byla smysluplná?
koumes: harry ptter co ??? :)