www.hranostaj.cz
Vikingové
72%15 hodnocení
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Pro zasmání
Po téhle hře budou děcka tak vyječená, že nebudou chtít hrát nic jiného než Tichou poštu!
Autor nebo zdroj: časopis Skaut
Všichni se posadí do kruhu. Určí se jeden Viking, ten zvedne jednu ruku nad hlavu a začne křičet: "Áááááá!". Ti, kteří sedí v kruhu vedle Vikinga, musí křičet: "Úúúúúú!" a pádlovat rukama od Vikinga pryč. Viking, stále z rukou nad hlavou, ukáže tou rukou na někoho jiného, který přebírá roli Viking. Začne zase křičet a zase na někoho ukáže a tak to pokračuje pořád dál. Kdo hru zkazí (nebude pádlovat nebo nezačne křičet), musí si lehnout doprostřed kruhu. Až to zkazí někdo další, tak si lehne na něj. Hraje se do doby, dokud nezůstanou poslední dva hráči.
Alternativní pravidla
Prďola: Lepší než zvedat ruku je dělat rukama "rohy" jako na přilbě. (Prostě si k čelu přitisknete ruce se zdviženým ukazováčkem). :)
Jinak super hra. Je to naše tradice na táboře :D Většinou s klukama ve sprše a pod studenou sprchou :D
Komentáře
Martel: Ondra, vysvetlím ti to takto. predtsav si že viking je na lodi a susedia vedľa neho pádlujú, čiže sused napravo od vikinga pádluje na pravo a sused naľavo od vikinga pádluje naľavo. jasné? :)
mraznicka: Luxusní!!!!
Takle dobře sem se dlouho nevykřičela....jen doufám, že kolem klubovny nešlo moc lidí....aby si nemysleli, že tam ty děti týrám :-D
:hura:
Ondra: Moc sem nepochopil část: "... a pádlovat rukama od Vikinga pryč." můžu někoho poprosit o vysvětlení? :) díky moc :)
PéťaPéťa: Hledám si tu program na zítřek a přesně něco takového jsme chtěla! Myslim si, že uspěju :D
Vyřveme si s holkama hlasivky :D
NET: Pěkné, ale pro menší skupinu, ve více dětech se začínají nudit. Někteří to znali pod názvem roboti, ale tato poznámka patří do alternativní pravidla. Zjistím jak to je a doplním. Každopádně díky super hra.
SkřítkaSkřítka: U nás se ale zařazuje spíš na konci schůzky, takže je to jedno, protože ví, že pokud nás začne bolet v krku, za chvíli nám doma dají čaj a bude to v poho...:haha:
Kačka: Tak jestli chtějí děti hrát tichou poštu, to bych se hádala:D...Většinou křičí, abychom hráli Vykingy...
SkřítkaSkřítka: Hru hrajeme koro na každé schůzce, vedoucí ji zařazují, když už neví co s námi dělat. O téhle hře ví, že ji určitě aspoň polovina radostně uvítá.
Pavuk: Je to parádní hra, hrajeme ji už dlouho. Bohužel, ne každý se do hry dokáže zapálit... Musí se pořádně vyhecovat a potom teprve začne zábava :)
simon: je to naprt
kačabakačaba: :)