www.hranostaj.cz
Na pustém ostrově
80%29 hodnocení
Potřeby: Papírky se surovinami
Počet hráčů: od 10 do 183
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováBojovkaChodička / strategická
Přežijte na pustém ostrově!
Obecné informace
Hráči se rozdělí do několika družstev (minimálně 2), které představují různé skupiny, které ztroskotaly v jedné obzvláště velké bouři. Každá skupina má vymezenu svoji základnu, nejlépe v různých koutech hrací plochy.
Každá skupina má dva válečníky, jednoho náčelníka a zbytek sběrače (při menším počtu dětí ve skupině lze odebrat náčelníka či jednoho válečníka).
Na ostrově se nachází následující stanoviště: les, potok, pastvina a vrak lodi. Na každém stanovišti je jeden vedoucí, který obstarává výdej surovin.

Sběrači
Sběrači jsou nejdůležitější profesí skupiny. Jejich úkolem je chodit do jednotlivých stanovišť a získávat tam suroviny. V lese se získává dřevo, v potoce voda, na pastvině se loví maso a ve vraku lodi se získávají užitečné poklady, za které jsou na konci body.
Surovinu lze získat tak, že sběrač přiběhne k danému místu, například k lesu, a "natěží" si surovinu - udělá tři dřepy. Suroviny následně odnáší do chýše. Sběrač unese pouze jednu surovinu a když nějakou má, musí ji pořád držet v natažené ruce nad hlavou tak, aby to všichni viděli. Získávání surovin u vraku musí být podstatně delší, například pět dřepů a odříkání Skákal Pes.

Válečník
Válečník má srolované noviny a bojuje - snaží se jimi plácnout soupeřovy sběrače. Plácnutý sběrač je zraněný - musí odevzdat surovinu, kterou zrovna nese, válečníkovi, zvedne obě ruce nad hlavu a musí se jít vyléčit na základnu - udělat tam tři dřepy. Proti válečníkovi se sběrači mohou bránit tak, že se chytnou za ruce - chytnou-li se alespoň tři (při vyšším počtu dětí čtyři či pět) sběrači za ruce, válečník na ně nemůže. Ale pozor - v jednom řetězci chyceném za ruce se smí nést pouze jedna surovina!

Náčelník
Náčelník je vůdce skupiny. Má přehled o stavu zásob říká, které suroviny jsou zrovna potřeba. Může také obchodovat s ostatními náčelníky. Jeho nejdůležitější funkce je ale přeměna surovin na dvě hlavní věci:
- 3x vodu a 3x maso může přeměnit na oběd
- Za 3 dřeva může postavit, nebo vylepšít chýši. Chýše má několik stupňů: malá, střední, větší, velká, obrovská.
Náčelník takto přeměňuje takovým způsobem, že přinese potřebné suroviny jednomu vedoucímu a ten vydá patřičnou poukázku.

Události
Oběd i chýše jsou samozřejmě velmi užitečné věci - pomáhají totiž přežít v nehostinném prostředí ostrova. Jednou za čas se totiž může přihnat bouře nebo oběd :-) Tyto události se uskuteční tak, že jeden z vedoucích zakřičí: "Blíží se...!" a napočítá do pěti. V té chvíli musí být všichni na schovaní na svojí základně, buď aby se naobědvali, nebo aby se schovali před bouří.
Oběd: "Blíží se oběd, 1,2,3,4,5!" V té chvíli musí být všichni v chýši a náčelník musí zaplatit jeden oběd. Nezaplatí-li, každý člen skupiny si hlady ukousne jednu nohu a až do příštího oběda či bouře musí skákat po jedné. Každý, kdo není v chýši, si také ukousne jednu nohu a navíc musí vrátit všechny poklady, které zrovna má (i válečník).
Bouře: "Blíží se ... bouře, 1,2,3,4,5!" V té chvíli musí být všichni v chýši, která musí být alespoň tak velká, jak velká je bouře. Bouře může být stejně jako chýše malá, střední, velká, větší a obrovská. Není-li chýše dostatečná, všichni ze skupiny promokli a onemocněli a do dalšího oběda či bouře mohou pouze lézt po čtyřech. Ten, kdo se nestihl schovat do chýše, přijde o všechny suroviny a také onemocněl. Ultimátní verzí bouře je ještě tsunami - před ním se lze schovat do jakékoli chýše, ale po této vlně jsou všechny chýše všech skupin zničeny.

Vrak lodi
Vrak lodi je místo, okdud mohou sběrači vynášet různé cenné předměty, které se jim budou na pustém ostrově velmi hodit - například sirky, baterku, baterie, knoflíky atd. Za každý předmět, který se jim povede odnést na základnu, získávají na konci hry určitý počet bodů. Poklady z lodi dostávají děti naprosto náhodné. Body lze také zvýšit, pokud se dětem podaří vytvořit nějaký lepší set, například jehla + nitě + knoflíky je hodnotnější, než jehla + benzín + baterie :-) Toto přidává také další dimenzi do obchodních možností náčelníků.

Je třeba děti trochu honit, tato hra je simulací boje o přežití a účelem rozhodně není, aby se pouze stály fronty u vraku lodi. Z počátečního volného tempa je tedy třeba po chvíli přidat a metat obědy, bouře a tsunami jednu za druhou, jen ať se děti před večerkou utahají. Kombinace tsunami a obrovské bouře, která přinutí chvíli všechny běhat po čtyřech, má také své kouzlo :-)
Alternativní pravidla

miky(holka): tato hra by se mohla hrát několika spůsoby např lavina atd. nebo by se to mohlo dát jako celotáborová hra :jupi::break::pis::srdce::):-):cool: je to :bomba:
miky(holka): suuuuuper hra:):-):):-):):-):):-):):-) dávám:10: :srdce:
Řízek: My sme dali do vraku lodi jěště kartičku "Polední pauza" a když si ji hráč vylosuje musí jeho skupinka zaplatit oběd. Jinak supr hra.:cool:
Standa: Perfektní hra navíc s mnoha alternativami, jako je změna na stavbu kosmické lodi apod.
Petr: My jsme do toho přidali že z vraku se dá získat lano a 1 lano + 2 dřevo =štít kterým se sběrači mohou bránit.:pirat:
Vojta: my to hráli tak, že jsme si vymymsleli asi 60 otázek ( am ěli jsme 60 věcí) a ve raku hádali otázky (měli vždy možnosti ABCD) a pokud si vybrali už zodpovězenou otázku, tak měli smůlu a museli čekat frontu odznova:)

a hru velmi doporučuju, ale je docela dlouhá a příprava s otázkama docela náročná... no přeju hodně štěstí, ale rozhodně to vyzkoušejte
Ray: MYslím si že by si tými měli určit počet svých válečníků a sběračů sami tím bude tato hra víc o taktice. Pouze bych stanovil min nebo maximální počet válečníků a zběračů. Také bych povolil aby si dali pomocníka náčelníka (já si myslím že náčelník toho má dost na práci tak by mu mohl pomocník pomoci). Toto alternativní pravidlo nechám na vás zda ho použijete.
Komentáře
svabd: Hráli jsme na tři skupiny po pěti dětech ve věku 6-19 let. Tedy celkem 15 dětí. Pro inspiraci: Maso - lovilo se střelbou z luku (Decathlon, přísavkové šípy) Dřevo - tolik dřepů, kolik je polovina věku dítěte (15 let = 8 dřepů atd...) Voda - po krátké trase dopravit vodu do nádoby (2-3 cesty stačily na naplnění velkého hrnku) Léčení - polití vodou (na osvěžení, hráli jsme v parném dni) a náčelník si musí pro nemocného dojít Trest za malou chýši při “Bouři” - skákání po dvou namísto lezení po čtyřech (v průběhu bodla včela dítě do ruky) Vysvětlení pravidel dětem je na cca 45 minut, každé družstvo mělo u sebe ještě poradce a hlídače pravidel. Příprava zabrala večer. Hra děti bavila. Je potřeba si dobře rozmyslet prostor a umístění domečků. Děti se nám parkrát srazily.
Jfpepca: Super hra - velmi doporučuji. Je trochu náročná na výrobu kartiček.
jhghgh: :idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea:
holka: :srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce: :srdce: :srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce:v
quido: A co se stane s těmi ubožátky co nestihnou utect pred tsunami?????????????????????????????:-?:-?:-?:-?:-?:-?
kozík: já myslím, že z hlediska vědeckého je to nesmysl, protože kdyby přišla tsunami, tak asi nepřežijí v těch boudách, co se boří...
A navíc navádíte děti ke kanibalismu... :(
Až Vás jednou sežerou, tak se nedivte...



s: :vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce:
Luca13: :asmd::plamenomet::ziv:
Tyna: BOŽÍÍÍÍ BOŽÍÍÍÍ BOŽÍÍÍÍ
URČITĚ JE TO MEGA SRANDA MUSÍME TO ZKUSIT :cool::cool::cool::cool::cool:
lol: sasinka9134...DOBŘE TI TAK!!!

:kladivko:

:kulomet: :bomba: :rpg:
miky: Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper hra :cz::jupi::10::10: je to:bomba:
gghrhwshedr: dávám:10:b. :kulomet::rpg::rpg::rpg::rpg::neo::asmd::neo::asmd::neo::neo::neo::neo::asmd::asmd::asmd::neo::asmd::neo::asmd::neo::asmd::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::pis::pis::pis::):):-):-):-):-):-):-):-(:-(:-(:-(%-)%-)%-):(:(:(:-D:-D:-D:-?:-?:-P:-P:-p:-pB-)B-)8-);-);-)8-):motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::tralala::tralala::tralala::tralala::motorovka::motorovka::motorovka::hura::hura::hura::hura::hura::iq::iq::jupi::jupi::jupi::jupi::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::motorovka::motorovka::plamenomet::motorovka::plamenomet::motorovka::plamenomet::plamenomet::motorovka::plamenomet::asmd::plamenomet::asmd::plamenomet::neo::asmd:
HH: Ahoj, chci se zeptat na jak velké ploše jste to hrály. Vůbec namám představu. Díky
sasinka9134: ja jsem byla sberac.a zrovna jsme v tabore meli bahno placnul me jeden kluk a ja sem jela pozadku tak 4 metry.pak jsem si v hangaru skoro ukopla palec.fakt den na houby:jupi::neo::rpg:
va: :):):-):-):):):-):-):-):-):):):-):-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:(:(:(:(:(:(:(:(:(%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-):-D:-D:-D:-D:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-pB-)B-)B-)B-)B-)B-)B-)B-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);););););););):grr::grr::grr::grr::grr::grr::grr::grr::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::schizo::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::cert::cert::cert::cert::cert::cert::idea::idea::idea::idea::idea::idea::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::wow::wow::wow::wow::wow::wow::ziv::ziv::ziv::ziv::ziv::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cool::cool::cool::cool::haha::haha::haha::haha::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::alien::alien::alien::alien::alien::alien::neo::neo::neo::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::neo::neo::neo::neo::neo::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::box::box::box::box::box::box::box::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi:
smajlík: :jedi::neo::sniper::rpg::box::pirat::pivko::10::kulomet::kladivko::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::slunicko::slunicko::slunicko::pc::pc::pc::megafon::megafon::megafon::cert::cert::pivko::pivko::tralala::iq::iq::iq::iq::vanoce::vanoce::vanoce::pis::pis::pis::pis::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi:
g: :cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz:
Olda: Hra je to moc pěkná, ale když je nějaký z týmů pozadu tak už skoro nemá šanci, protože přijde nějaká pohroma a rozdíl mezi týmy se jen prohloubí.
Silvík: :plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi:
kk: :sniper::asmd::tralala::hura::jedi::kulomet::rpg::neo::motorovka::megafon::kladivko::amen::asmd: :10:
asf: :):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi::
maja: :plamenomet::plamenomet::plamenomet::jedi::jedi::-D urcite vyskousim
:plamenomet:
yxjhfbsdhfxuhndfs: :bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::asmd::neo::neo::asmd::neo::asmd::neo::asmd::neo::asmd::neo::asmd::neo::asmd::box::box::box::box::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::sniper::pis::rpg::rpg::rpg::rpg::sniper::sniper::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::sniper::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::-?:-P:-p:-P:-P:-P:-P:-p tak ne asi to je tuklovina. :plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::asmd::neo::asmd::neo::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::10::10::10::10::10::):):)
Prasátko: Určitě hru vyskouším!:10::10::hura::hura::tralala::jupi::tralala::cool::cz::ziv:
dan: o
liana: určit to skusíme
pája16: je to určite super hra vyskousim ji :10::10::10::10::):-):):-):haha::hophop::hophop::10::10::10::10::10::10::10::-D:-D:-D:-D:break::break::hura::hura::cosi::cosi::cosi:
raduš: ja sem to ani nečetla:pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat:
mýval: určitě to zkusíme a potom ohodnotíme
Tadeáš: Určitě doporučuju všem!
Red Bird: :-p:-P:-P tohle je taková blbost
venca: Skvělá hra určitě vyzkoušt od našich děti dávají :10: (potom co sme vyhodnotili dotazníky):hophop:
Red DragonRed Dragon: Už sa teším ako si túto hru zahráme na tábore.
Ray: Tak jsem tuto hru mohl konečně vidět na vlastní oči a všem se moc líbila dávám jí za celý klučičí a holčičí oddíl 100% (vyplívá to z našich dotazníků)
lllleeee: jednoznacne:10: je to nejvíc super hra vyskousejte:cosi:
Opicakuz: :megafon: Super hra! Ma to napad a ma to velke moznosti strategie. Davam jedine :10:
martin: ahojkotata
maros: tie veci su co to je papierik?ale drevo je drvo?
Pruder: jak to tak ctu zni to dobre vyskousim to:10:
inke: myslíte, že tuto hru jsou schopny dostatečně pochopit i děti ve věku 10 let?
Missus: Skvělá hra, jistě zahrajem. Na příštím táboře.
Kate: úžasná hra :-)
Ray: Výborná hra musím k ní vymyslet nějaký alternativní pravidlo
vodník: BOMBA!