Sčítací závod

Počet hráčů10moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 33 hodnocení78
%

Autor:
Zdroj: LPT Hraničář
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9034 krát (4 denně)
Parametry: Do terénu, Do tmy, Pohybová, Na inteligenci / paměť
Potřeby: baterka
Sviť si na cestu, utíkej jako o život a sčítej u toho čísla.

Pravidla

Na vyznačeném lesním okruhu (cca 150 - 200 metrů) přichystejte menší závod. Na stromy rozvěšte kartičky (A4) s čísly a určitým znamínkem, například: +12, -2, +3, -8, +1, +5, -6. Úkolem hráčů je oběhnout s baterkou (hraje se v noci) tuto trať v co nejkratším čase a oznámit u cíle správný součet čísel napsaných na terčících. Při závodu je zakázáno používat tužku a papír.
Hodnotí se čas a správný součet čísel.
 

Alternativní pravidla

: Re Vodník: Možná by nezaškodilo předem oznámit počet čísel (třeba 10) a střídat +/- znaménka, a také to předem oznámit... aby si hráči uvědomili, že nějaké číslo minuli a mohli se třeba vrátit... Ale je pravda, že jde asi hlavně o atmosféru ;)
: Oznámit jen součet mi přijde málo, zejména když jsou tam kladná i záporná čísla, tak se při špatném výsledku vůbec nemusí poznat, kolik čísel dotyčný minul. Kdysi jsme hráli něco podobného s tím, že bylo možno různě potkat papírky s nějakými slovy, které bylo třeba si zapamatovat - pak se prostě jen boduje počet v cíli sdělených slov.

Komentáře

: Hm... a koho to zajima ?!
: Oznámit součet není jen tak nic lehkého. Nejde o to, kolik dotyčný minul čísel, ale o to aby se dostal ke správnému výsledku (stává se, že třeba z 50 dětí k tomu správnému výsledku nedojde ani jeden), tudíž nemusí běžet nijak zvlášť moc rychle, ale musí se v nočním lese pořádně rozhlížet a jak všichni moc dobře víme, děti se v noci sami v lese bojí - nejde ani tak o ten výsledek, ale o atmosféru.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!