Port Royale

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 40
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 3. 12. 2009 v 20.00
Aneb piráti z Karibiku

Pravidla

Motivace: kolonizace Karibiku je na vrcholu.Byl objeven nový ostrov a vy jste kolonizátoři. Avšak zájemců o ostrov je více, a proto se stáváte i piráty. Kdo zbohatne dřív? Kdo postaví na ostrově město?

Příprava:
Jsou potřeba suroviny:
20 hnědých papírků (dřevo) - 1 bod
16 červených papírků (tabák) - 5 bodů
10 zelených papírků (rum) - 10 bodů
6 žlutých papírků (zlato) - 20 bodů

Pravidla:
Rozdělí se dva týmy. Každý tým dostane stejně surovin. Každý tým na nějakém místě vytvoří svoje vězení - 2*2 metrů větvemi ohraničené území. U vězení bude bílý papír a na něm budou suroviny týmu - musí být na viditelném a dostupném místě. Tým si zvolí obránce, který hlídá suroviny.
Mezi základnami týmů (asi v polovině) vedoucí ukáže pomyslnou hranici. Každý tým má svoji zásobu šišek nebo papírových koulí - každý hráč si může vzít jakýkoliv počet šišek. Hráči musí od nepřátel získat ze základny suroviny. Obránce, když se dotkne nepřítele, jej pošle do vězení. Pokud se dotkne nepřítele se surovinou, hráč jde do vězení a vrací surovinu. Pokud nějaký hráč strefí nepřítele šiškou na svém území, strefený jde do vězení (popřípadě vrátí surovinu). Pokud se nějaký hráč dotkne svého druha v nepřátelském vězení, tak ho osvobodí. Po určitém časovém úseku vedoucí ukončí hru a spočítají se body. Tým s více body vyhrává!
Potřeby: barevné papíry, šišky
Zdroj nebo autor: bratr Rys a Zub
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!