Port Royale

Počet hráčů640
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 15 hodnocení61
%

Autor:
Zdroj: bratr Rys a Zub
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3558 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: barevné papíry, šišky
Aneb piráti z Karibiku

Pravidla

Motivace: kolonizace Karibiku je na vrcholu.Byl objeven nový ostrov a vy jste kolonizátoři. Avšak zájemců o ostrov je více, a proto se stáváte i piráty. Kdo zbohatne dřív? Kdo postaví na ostrově město?

Příprava:
Jsou potřeba suroviny:
20 hnědých papírků (dřevo) - 1 bod
16 červených papírků (tabák) - 5 bodů
10 zelených papírků (rum) - 10 bodů
6 žlutých papírků (zlato) - 20 bodů

Pravidla:
Rozdělí se dva týmy. Každý tým dostane stejně surovin. Každý tým na nějakém místě vytvoří svoje vězení - 2*2 metrů větvemi ohraničené území. U vězení bude bílý papír a na něm budou suroviny týmu - musí být na viditelném a dostupném místě. Tým si zvolí obránce, který hlídá suroviny.
Mezi základnami týmů (asi v polovině) vedoucí ukáže pomyslnou hranici. Každý tým má svoji zásobu šišek nebo papírových koulí - každý hráč si může vzít jakýkoliv počet šišek. Hráči musí od nepřátel získat ze základny suroviny. Obránce, když se dotkne nepřítele, jej pošle do vězení. Pokud se dotkne nepřítele se surovinou, hráč jde do vězení a vrací surovinu. Pokud nějaký hráč strefí nepřítele šiškou na svém území, strefený jde do vězení (popřípadě vrátí surovinu). Pokud se nějaký hráč dotkne svého druha v nepřátelském vězení, tak ho osvobodí. Po určitém časovém úseku vedoucí ukončí hru a spočítají se body. Tým s více body vyhrává!
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Souhlas s předchozími, šišky taky určitě nedoporučuju. Šiškobitky jsem měl sice hodně rád :-) ale když jsem pozoroval, jak některé hody končí nebezpečně blízko očí (i nechtěně), tak mi nezbylo než to utnout. Hadráky to jistí :-)
: Plně souhlasím s Pampeliškou, tohle za případné trable nestojí...jak se říká: "náhoda je blbec"...:-(
: Házení šiškama taky neschvaluju a to jsem jinak všema deseti pro poměrně drsné hry... Nadšení pro šišky u mě skončilo před asi pěti lety, když trefil bratránek sestřenku do oka a ona na něj dodneška nevidí... A nebylo to ani ze dvou metrů, ani nestřílel na hlavu, ona se jen v tu nesprávnou chvíli předklonila. Jistě, nemusí se to vám stát taky, ale když nějaká parta hraje častěji tyhle hry, tak by neměli být líní a každý by si mohl ušít dva, tři hadrové míčky (nebo papírové) a nic by se nemohlo stát.
: Mě teda přijde házení šiškama normální a v pohodě:) dělal jsem to tak od 5 do dneška a jsem normální:)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!