Metro

Počet hráčů15100
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 37 hodnocení73
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8920 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: Papírové čtvrtky, rýsováčky, krepák, tužky
Cestujte pražským metrem (vlakem, lodí...) dá se upravit na cokoliv. Hru hrajeme skoro každý rok na táboře a baví se u ní všichni a vedoucí zvlášť ;)

Pravidla

Hraje se v mírně zvlněném terénu, nejlépe v řídkém lese.

Za pomoci krepákových fáborků vyznačíme čtyři trasy. Tři různými směry o délce cca 200 - 400m a jednu trasu okružní, která protíná trasy ostatní. Na papírové čtvrtky napíšeme názvy stanic a připevníme na stromy podél trasy.

Samotná hra (osvědčila se nám herní doba cca 60 min.) probíhá takto:
Vedoucí představují vozy metra na jednotlivých trasách (Hlásí zastávky a informují o odjezdu ze zastávky). Každý hráč je vybaven tužkou. Na začátku hry se hráči postaví na nějakou zastávku podepíše se na papír s označením zastávky a čeká na příjezd metra. Metro vjede do zastávky, ohlásí její název a čeká. Mezitím se hráči musejí podepsat na papír s názvem stanice. Po chvíli Mašinfíra zahlásí odjezd (Ukončete nástup a výstup...). Všichni hráči v dané zastávce se musí chytit "do hada" mašinky dřív, než mašinfíra dokončí hlášení. Kdo to nestihne, zůstává ve stanici a musí čekat na další vlak.

Cílem hry je navštívit všechny zastávky na všech trasách.
 

Alternativní pravidla

: Jo, a vedoucí by měl mít označení, např. cedulku na zádech. V barvě linky napsáno její označení, např. Linka C
: Díky za pravidla, máme ještě jeden dobrý prvek, protože když nemáte dost lidí jako na táboře u Stuje, nebo chceme hrát na víkendovce, je super prvek mít někoho, kdo si třeba vezme lopatu nebo krumpáč, a když si stoupne na zástávku, metro jí pouze projede, protože je uzavřená kvůli údržbě. Když se to stane na přestupce, je to celkem blbý :D dá se dělat i to, že údržbář běží spolu s metrem, takže donutí děti jet až na konečnou :D A na konečný s točnou (tzn. ne kruhová trasa) děti musí vystoupit, protože metro zajíždí do depa, vedoucí si tak může dát pauzičku ( :-) ) a děti holt zůstnou chvíli trčet :DD
: Díky za skvělý nápad, hra se nám opravdu povedla. Trochu jsme ji rozšířili. Měli jsme metro, autobus, tramvaj a vlak, na každé trase 1 až 2 vedoucí. Mohli jsme tedy využít mnohem více hlášek (např. v zájmu zvýšení bezpečnosti provozu upozorňujeme, že na přechodu pro chodce nemá chodec přednost před tramvají, nebo přestup na vlaky linky s a další spoje ČD). Také jsme simulovali situace jako pád člověka do kolejí, porucha autobusu, nevypravení spoje nebo vlak, který není určen k přepravě cestujících.
Nejvýraznější změnou bylo zavedení zastávek na znamení. Většina zastávek nesla název podle různých cviků a posilování (dřepovací, klikovací, sklapovací, anglická, žabákovací, běhací,...) až když nám došly cviky, doplnili jsme několik dalších jmen (spartakiádní, buzerplac, olympijská,...). Znamení jsou na většině zastávek jasná (dřepovací - dřep), ale dětem jsme to neřekli a musely na to přijít samy. Zastávkami na znamení se projíždí, ale než někdo dá znamení, tak nikdo nesmí vystoupit (ani nastoupit). Ideální jsou 2 až 4 zastávky na znamení.

Komentáře

: Vyzera to uzasne, urcite to skusime:-):-):-)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!