Kámen, nůžky, papír trochu jinak

Počet hráčů2moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 31 hodnocení65
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8707 krát (6 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
Bez pěstí a bez stříhání, jen s papírky, ale pořádně zavaří hlavu i nohy.

Pravidla

Hráči soupeří ve dvou družstvech proti sobě. Je třeba předem připravit papírky dvou barev (pro dvě družiny), na které nakreslíme symbol kamenu, nůžek či papíru, od všeho stejný počet. Tyto papírky pak rozmístíme do velkého kruhu na louce, nebo okolo větší budovy tak, aby na jednom místě (stanovišti) byly vždy dva papírky různé barvy (obou družstev). Pro počátek doporučuji rozmístit je tak, aby na každém stanovišti byly dva stejné symboly (např. červený kámen a žlutý kámen), aby výchozí stav nikomu nenadržoval. Stanovišť by mělo být přibližně dvakrát až třikrát více než hráčů (samozřejmě jejich počet musí být dělitelný třemi).
Cílem hráčů je přemisťovat své papírky tak, aby jeho barva vyhrávala na co nejvíce stanovištích (např. pokud je na stanovišti červený kámen a žlutý papír, vyhrává žlutá- papír zabalí kámen). Hráči smí nosit vždy jen jeden papírek, smí je vyměňovat, ale nesmí brát cizí papírky, nebo jediný papírek na stanovišti. Necháme je přemisťovat papírky přibližně deset minut (podle počtu), pak hru zastavíme, nikdo už nesmí položit ani vzít papírek, projdeme všechna stanoviště a spočítáme výhry obou družstev. Stanoviště, na kterých je jen jeden papírek, nepočítáme. Výhry se řídí klasickými pravidly: nůžky rozstřihnou papír, papír zabalí kámen a kámen otupí nůžky. Vyhrává družstvo s větším počtem výher.
Možná se vám to zdá snadné, ale uvidíte, jaký je v zápalu boje problém uvědomit si, co vlastně poráží co. :)
 

Alternativní pravidla

: piče

Komentáře

: R.I.P. Brumbál the Gay.:motorovka:
: gfgthzfgtrhedjtrkužrý
: Trochu jsem to upravil tak, aby to bylo pro tři lidi, ale mám na starosti dosti specifickou družinku, takže značnou dobu trvalo, než pochopili, jak se to vlastně hraje. Každopádně si myslím, že to bylo příjemné zpestření. Určitě si tuhle hru zahraju ještě někdy jindy :D
: Vypadá to dobře, jen mám problém :-) - vše okolo rozmístění papírků, nějak se v tom ztrácím :-?
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!