Pán kraje

Počet hráčů8100
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 10 hodnocení18
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 1568 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: Papírovou kouli pro každého hráče
V kraji jsou dva hrady, které se snaží získat nadvládu na krajem. Samozřejmě ji získá ten, kdo bude mít nejvíce zláťáků a zabije co nejvíce nepřátel! A ty se dají získat jen od spokojenných poddaných.

Pravidla

Příběh: Jste majitelé nepřátelských hradů a snažíte se být nejmocnější široko daleko. Vaši nepřátelé se ale snaží o totéž. Překažte ostatním pánům hradu jejich zásobování a sami si co nejvíce nahrabte.

Cíl hry:
Vydělat si co nejvíce peněz vybíráním daní.

Jak si vydělat: Peníze vydělávají pouze lidé se zajištěnými základními životními potřebami. Musíte mít tedy v každém roce dostatek jídla, vody a opevnění hradu pro bezpečí lidí. Tyto suroviny a potom i zlaťáky získáte na zásobovacím místě.

Pravidla:
Každý má papírovou kouli, kterou si musí hlídat. Nesmí používat jinou než svou vlastní. Při trefení nepřítele do jakékoli části těla se musí jít nepřítel oživit na hřbitov. Zvedne obě ruce, aby bylo poznat, že je mrtvý.
Mrtví se můžou oživit na hřbitově uprostřed hracího pole splněním zadaného úkolu. Pokud má surovinu, tak si ji nechává, ale musí se jít oživit.
Každý může nosit pouze jednu surovinu nebo jeden zlatý.
V okruhu 2 metrů kolem hradu a zásobovacího místa je „domeček“.
Každý rok přijdou tři katastrofy 1.-3.stupně(každý rok jiný stupeň): kobylky, loupeživá banda a povodeň.
Kobylky sežerou jídlo, pokud nemáte dostatek chýší.
Loupeživá banda zničí hradby, pokud nejsou dostatečně vysoké.
Povodeň vám znečistí vodu. Musíte mít dostatek studní, aby nebyla znečištěna všechna voda.
Tedy pokud po zahlášení katastrofy nemá tým dostatek surovin na úroveň katastrofy, tak jsou všechny suroviny toho druhu zničeny.

Při vlastnění všech tří základních věcí na prvním stupňi můžete vybírat daně(donášet zlaté ze zásobovacího místa).

Rozmístění hradů: Aby došlo ke střetu týmů, tak se musí cesta z hradu na zásobovací místo jednotlivých týmu křížít.

Tabulka(tak pro 5hráčů v jednom týmu)
1. úroveň 2. úroveň 3. úroveň
Loupeživá banda- kameny 3 5 6
Povodeň- studny 1 2 3
Kobylky- chýše 2 4 6

Pokud bude mít váš rok(kolo) ve hře víc jak 10 minut, tam je třeba zavést něco jako: "Všechny vaše kameny jsou zničeny!"

 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Nevím, jestli jsem sama, ale z popisu hry mi není jasné, jak se vlastně hraje... nebo mi tam spíš chybí nějaká fakta.

Jak je to vlastně se zdroji? Myslela bych si (podle jedné věty v "rozmístění hradů", že každý hrad má svůj jeden zdroj všeho (studen, kamenů, zlaťáků, chýší), je to tak?
Je to tak, že tam člověk přiběhne a řekne co chce a to dostane? Sedí tam nějaký organizátor, nebo to tam prostě jen leží (jde mi spíš o ten okamžik, kdy už nosí zlaťáky)? Jak daleko je zdroj od hradu (když vlastně pro jedno kolo musí donést jen max. 6 surovin proti pohromě, pak už běhají pro zlaťáky)?

Jak vlastně fungují ty katastrofy? Když stejně musí ty suroviny donést, aby mohli začít se zlaťáky, tak pokud nebudou úplně zoufalí, tak jim nikdy nic nemůžou zničit, ne? A co vlastně znamená "mít znečištěnou vodu"? Že se musí zahodit všechny nasbírané studny? Nebo že v příštím období nebudou mít poddaní vůbec vodu (a nejde pak tedy vybírat daně)?

Je to tak, že v dalších kolech musí mít na vybírání daní počet surovin té vyšší úrovně, nebo stačí jen té 1.? (Vidím, že tam máš napsané, že na 1., ale neplatí to jen pro to první kolo?)

Nebo existují ještě další kartičky "jídlo" a "voda"? A ničí se tyhle kartičky?

Co pro pohromy znamená "pokud nemáte dostatek toho a toho"? To jsou ta čísla v tabulce (tedy že 1. stupeň = 1. úroveň, chtělo by to sjednotit, aby se to nepletlo)? Že pro první rok je "mít dost kamenů" = mít min. 3 kameny? Převádí se přinesené suroviny do dalšího roku?
Je hradba totéž jako kámen? (tedy když mám tři kameny, je to v prvním roce dost velká hradba, aby odolala loupeživé bandě)?
Když si hned v prvním roce nanosím spoustu surovin, tak už můžu celý zbytek hry jenom běhat sem a tam pro zlaťáky? Nebo nesmím nosit víc surovin, než kolik je úroveň pro dané kolo?

A nedopadá to tak, že všichni jen pendlují mezi zdrojem a hradem a moc se ostatními nezdržují? Myslím, že by to totiž byla nejúčinnější strategie, obzvlášť při počtu týmů vyšším, než dva a když je cílem hry co nejvíc zlaťáků. (známý princip, že když se dva perou, třetí...)

Omlouvám se za všetečné otázky... :jupi: Ale chtělo by to vysvětlit o dost polopatičtěji, aby si čtenář nemusel většinu věcí domýšlet/vymýšlet, jak by to vlastně mohlo fungovat.
Dík;-)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!