Pergamen

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 2 až 99
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 3. 5. 2014 v 12.52
Vyhledejte v okolí zajímavost, která se vztahuje k historii kraje, např. hrad, zříceninu nebo zámek. Seznamte děti s touto zajímavostí a řekněte jim, že historické události jsou často kvůli svému stáří opředeny tajemstvím. I po mnoha letech mohou nalézt badatelé tajné zprávy, zápisy, dokumenty a zajímavé vzácné předměty.

Pravidla

Na list papíru napište tajnou zprávu, okraje listu opatrně opalte ohněm a papír trochu zmuchlejte a posypte prachem. Takto připravíte napodobeninu starého pergamenu. Můžete přidat pečeť s otiskem mince nebo prstenu.
Pergamen schovejte na příhodné místo, např. do dutiny stromu, do jeskyně, pod uvolněný kámen apod. Část pergamenu musí být vidět. Předem připravte z větviček nebo kamínků pochodové značky na trase vedoucí k úkrytu s pergamenem. Vyšlete děti po menších skupinkách hledat tajný dokument. Musí postupovat podél pochodových značek (alespoň 1 km) a na označeném místě hledat pergamen. Kdo ho najde, přete si zprávu, zapamatuje si její obsah a vrátí se se stejnou trasou zpět ke startu. Pergamen po přečtení schová do původního úkrytu a zamaskuje stopy, aby měly další skupinky stejné podmínky při hledání dokumentu.
Pergamen může obsahovat další zajímavou informaci o historickém místě v kraji.
Po návratu musí členové skupiny sdělit obsah zprávy vedoucímu a potvrdit tak úspěšné hledání.
Potřeby: pergamen
Hru přidala: piper.haliwell@atlas.cz
Zdroj nebo autor: Hry na dětské tábory
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!