Pergamen

Počet hráčů299
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 4 hodnocení35
%

Autor:
Zdroj: Hry na dětské tábory
Zapsáno:
Zhléhnuto: 871 krát (1 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Na cestu, Pohybová, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť, Zážitková / inscenační
Potřeby: pergamen
Vyhledejte v okolí zajímavost, která se vztahuje k historii kraje, např. hrad, zříceninu nebo zámek. Seznamte děti s touto zajímavostí a řekněte jim, že historické události jsou často kvůli svému stáří opředeny tajemstvím. I po mnoha letech mohou nalézt badatelé tajné zprávy, zápisy, dokumenty a zajímavé vzácné předměty.

Pravidla

Na list papíru napište tajnou zprávu, okraje listu opatrně opalte ohněm a papír trochu zmuchlejte a posypte prachem. Takto připravíte napodobeninu starého pergamenu. Můžete přidat pečeť s otiskem mince nebo prstenu.
Pergamen schovejte na příhodné místo, např. do dutiny stromu, do jeskyně, pod uvolněný kámen apod. Část pergamenu musí být vidět. Předem připravte z větviček nebo kamínků pochodové značky na trase vedoucí k úkrytu s pergamenem. Vyšlete děti po menších skupinkách hledat tajný dokument. Musí postupovat podél pochodových značek (alespoň 1 km) a na označeném místě hledat pergamen. Kdo ho najde, přete si zprávu, zapamatuje si její obsah a vrátí se se stejnou trasou zpět ke startu. Pergamen po přečtení schová do původního úkrytu a zamaskuje stopy, aby měly další skupinky stejné podmínky při hledání dokumentu.
Pergamen může obsahovat další zajímavou informaci o historickém místě v kraji.
Po návratu musí členové skupiny sdělit obsah zprávy vedoucímu a potvrdit tak úspěšné hledání.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!