Jede bába do kopečka

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Předškoláci, Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 3 až moc
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 15. 3. 2018 v 15.25
Jede bába do kopečka, a vržou jí dvě kolečka. Vrz,vrz vrz, uřízla si prst, prst, prst!

Pravidla

Hráči si sednou do kroužku (ideálně kolem stolu) a dají před sebe obě ruce. Jeden z hráčů vybere prst, od kterého se bude začínat (např. Markův ukazováček levé ruky). Poté začnou hráči společně odříkavat následující říkanku :
\"Jede bába do kopečka,
A vržou jí dvě kolečka,
Vrz vrz vrz,
Uřízla si prst, prst, prst!"
Hráči na každou slabiku říkanky ťukají prsty rukou do stolu. Hraje se po směru hodinových ručiček, pokud tedy začínáme od Marková levého ukazováčku, Marek na druhou slabiku ťukne levým prostředníčkem, na třetí svým prsteníčkem atd...
Jakmile se dojde ke slovům \"prst, prst, prst\", tak ty tři prsty, na které zrovna vyšla řada, jsou \"uříznuty\", vypadávají a hráči je musí schovat. Pokud už hráč nemá ani jeden prst, vypadává. Hraje se do doby, než zbydou poslední tři prsty, jejich majitelé hru vyhráli.

Tahle hra je svojí jednoduchostí vhodná prakticky kamkoliv. Děti jí milují. S těmi mladšími, kteří ještě úplně nezvládají synchronizovat zvedání prstů s rytmem říkanky hru hrajeme tak, že se vybere jeden, který místo ťukání na prsty ukazuje (o to bývá největší tahanice...).
Se staršími občas zkoušíme i hardcore variantu, kdy děti musí ťukat prsty poslepu a kromě těch tří uřízlých prstů vypadává i ten, koho jeden vidoucí dohlížitel nachytá, když omylem ťukne moc brzo nebo pozdě.
Hru přidala: Ančovička
Zdroj nebo autor: Oddílová tradice
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!