Apollo 11

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 10 až 40
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 18. 7. 2021 v 17.30
 
Vyzkoušejte si jaké to je být součástí prvního pilotovaného letu na Měsíc. Tato odpočinková hra bude bavit vlčata, světlušky i skauty a skautky.

Pravidla

Hra je vhodná zejména jako program na tábor. Dá se hrát v okolí tábora, v lese či třeba kolem rybníku.

Před hrou je potřeba:
a) vytisknout, nastříhat, slepit a nejlépe zalaminovat všechny papíry, kartičky, atd. (do kartiček astronautů je
potřeba ještě vyplnit informace o jejich vzhledu, atd. Informace si můžete vymyslet nebo vyplnit pravé
infomace, které najdete na internetu.
b) krepákem označit stanoviště, aby byly dobře viditelné

Celá hra je rozdělena do 4 fází:
1. Sestavování rakety
2. Fyzické zkoušky na astronauta
3. Balení
4. Cesta na Měsíc

Fáze č. 1:
V této fázi budou děti ze své základny štafetově vybíhat za tábor, kde budou rozstříhané kousky rakety Saturn V. Raketu doporučuji rozstříhat na 6 dílů tak, aby každý hráč běžel 2x. Až bude mít tým všechny části rakety, musí ji složit a slepit na papír. Až budou mít hotovo, přechází do druhé části.

Fáze č. 2
Až bude mít tým sestavenou raketu, je důležité, aby splnili fyzické zkoušky a stali se tak astronauty. Jednotliví hráči budou opět štafetově vybíhat za tábor, tentokrát na druhou stranu, kde budou sedět 2 vedoucí. Ti budou mít za úkol dětem zadávat úkoly, které musí splnit. Mohou to být dřepy, kliky, sklapovačky, angličáky, atd. Potom co děti splní úkol, můžou si vybrat kartičku astronauta, za kterého budou hru hrát. Mají na výběr mezi Neilem Armstrongem, Buzzem Aldrinem a Michaelem Collinsem.

Fáze č. 3
Ve fázi č. 3 si budou děti muset zbalit věci, které si vezmou s sebou do vesmíru. Tuto fázi lze udělat mnoha způsoby. Můžete dát dětem seznam věcí, které si v týmu musí donést ze stanu (např. 5x ponožky, 3x tričko, 4x kalhoty, 2x hrnek, 2x tužka, atd.) Nebo můžete dát dětem zašifrovaný seznam, který budou muset nejdříve rozluštit.

Fáze č. 4
Tato fáze je ve hře tou nejdůležitější a nejdelší, protože v této fázi se děti konečně dostanou do vesmíru. Před hrou si musíme vybrat trasu, kterou se dět vydají. Na trase rozmístíme 10 papírů (stanovišt). Na některých stanovištích budou muset splnit jednoduché úkoly, odpovědět na otázky a někde budou jen číst. :-)

Je nutné podotknout, že i přes to že hra popisuje skutečnou cestu Apolla 11, obsahuje zároveň "přídavky", aby byla hra zajímavější. Například oslepení jednoho člena posádky či únik paliva do atmosféry.

Celou hru si můžete podle vaší fantazie poupravit, či přidat další stanoviště. Popřípadě do komentářů mi můžete napsat, co se by se do hry dalo ještě přidat. :-)
Hru přidala: Aďa
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!