Lov pro zoo

Počet hráčů10moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 21 hodnocení74
%

Autor:
Zdroj: HOLÝ, František a HOLÝ, Martin. Hry na přírodu a s přírodou. Praha: Mladá fronta, 1986.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5235 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička
Potřeby: kartičky s obrázky zvířat
Pokuste se nalovit co nejvíce živých zvířat a utečte před rozzuřeným slonem.

Pravidla

Motivace: Jste členy speciální africké výpravy, která má povoleno nalovit živá zvířata pro zoo. Každé zvíře má jinou hodnotu.

Organizace: Na papírové kartičky vytiskněte obrázky exotických zvířat. Některá budou vzácnější, jiná hojná a podle toho určete i jejich hodnotu. Podle počtu hráčů vymezte v lese hřiště asi 50 krát 50 metrů a rozptylte tam lístky s obrázky. Můžete je dát na zem, na pařezy, mezi kořeny, do trhlin kůry, do dutin, na listy, ... vždy tak, aby z jednoho až dvou metrů byl lísteček kousek vidět. Potom vyberte jednoho statnějšího hráče, kterého pošlete do vymezeného hřiště se schovat. Ten bude představovat rozzuřeného slona a až děti vběhnou na plac a začnou lovit zvířata, tak je slon začne rovněž pronásledovat. Koho slon chytne, jde ze hry ven, nebo může udělat třeba deset dřepů a ve hře pokračovat.
Vítězí ten, kdo nebude mít naloveno nejvíce zvířat, ale ten, kdo bude mít v součtu nejvyšší hodnotu.
 

Alternativní pravidla

: toš to je jen jinačá motivačka těch ti vymyslím hafol, ale zaujímaví jest když děcka získaj od každýho druhu jeden tak majů jednu zoo a to se pak boduje jo odost výc než když maj byť jen ty nejcenější zvířata...Nebo tak zvířata mohou představovat vedoucí takže je stoho fajna honička :D
: Napadlo ma alternativne pravidlo - obrazky vzacnych rastlin, liecivych a pod...a namiesto rozzureneho slona vedma, carodejka, bosorka, ktora to vsetko pestuje v svojej zahrade a nechce aby jej to kradli..hm?

Komentáře

: :tralala::break::cosi::schizo::cool::slunicko::10::hudba:dík
: Ty bylinky se mi líbí =) =) =) můžou to být i plody a vzhledem k tomu, že lístečky jsou schované a nehýbou se to má i větší logiku.... =)
: Tu určitě zkusím...Dík za radu!:jojo:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!