www.hranostaj.cz
Slepá stráž
78%18 hodnocení
Potřeby: šátek
Počet hráčů: od 4 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa sníh
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Plížit se, plazit se, chodit po špičkách...hlavně aby tě nikdo neslyšel
Autor nebo zdroj: Pepova kartotéka
Vybereme jednoho hráče - slepá stráž, kterému zavážeme oči šátkem a postavíme od ostatních hráčů přibližně 20m (lze upravit podle podmínek). Ti mají za úkol se dostat za úroveň majáku.
Slepá stráž nikoho nevidí, za to ale slyší. Jestliže někdo z hráčů vyvolá nějaký zvuk (škobrtne, zašustí oblečením o trávu) a maják ten zvuk uslyší a ukáže na onoho hráče (není třeba aby ukázal "přesně" na hráče), neopatrný hráč se musí vrátit na začátek. Ten, kdo se dostane za úroveň slepé stráže vyhrává.
Zvláštní charakter má hra v zimě, protože je potřeba navíc dávat pozor na chroupání sněhu...
Alternativní pravidla
CoPulec: Jde hrát i tak, že jednomu hráči zavážeme oči, postavíme (posadíme) ho někam na vhodné místo do lesa a dostane paintballovou zbraň. Ostatní hráči dostanou masky a z určitého okruhu se mají přiblížit k hráči se zavázanýma očima. Jakmile někoho uslyší, vystřelí po něm. Pokud ho trefí, zasažený hráč končí.
PS: je dobré dát jen určitý počet kuliček, ať "slepý" hráč nestřílí jak o život, třeba dvojnásobný počet kuliček než je hráčů.
Kapr: My ju hráváme v noci. Maják má rozvázané oči, protože je noc, tak nic nevidí. A jakožto opravdový maják má v ruce baterku. Ostatní se k němu musí dostat bez hluku,protože jakmile maják cokoli slyší hnedka tam zasvítí. Když posvítí na hráče,tak se hráč musí vrátit na začátek.
danczaa: hrajeme hru tak, že na cestě, či jinak určeném pásu prostoru se za sebe postaví x lidí se zavázanýma očima, kolem těch (ale pouze v prostoru) se musí ostatní vidící proplížit a slepí je musí chytit, koho chytí, vrací se o úroveň zpět..
Komentáře
Limetka: :cosi::hura::tralala::pis::cool::):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::pc::slunicko::hophop::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::asmd::plamenomet::asmd::jedi::jedi:
Michal: Fakt supr.Zítra máme výpravu tak vyskouším.:):10::cool:
Liška: Když už sem dáváte komentáře, tak ať jsou , prosím vás, alespoň normální, ne s tunou smajlíků...
odet: hj:jedi: je to ddost trapka protoze je na hovno:neo: nikoho to nabavilo:kladivko:
onndra: super hra:jedi::sniper::rpg::plamenomet::asmd::neo::kulomet::bomba::motorovka::hura::10::cool::pirat::pivko::tabacek::hudba::jedi::plamenomet:
:pirat::10::bomba::cz::grr:B-):-?:iq::van
oce::rpg::sniper::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::plamenomet::asmd::neo::cosi::box::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::tabacek::hudba::pis::jupi::hura::pis::megafon::grr::grr:;);-)8-):grr::grr::schizo:8-):pivko::pivko::pivko::pivko:
fergor: Je to vážne super hra. Hraju ji se svou družinu celkem dost a hodně je to bavi:-D:):):):):):):):):papa::papa::hura::hura::hura::hura::hura::hophop::hophop::hophop::hophop:
Regi: my jsme se u ni taky vyřádili. hráli jsme to na podzim a všude bylo spadaný listí...
a nej bylo, když už jeden borec byl asi tak metr od stráže a najednou mu začal zvonit mobil:haha:
Heuča: My hrajeme tu hru jako na kyklopa.Že jeden stojí se zavázanýma očima v nějakém omezeném prostoru(např. 2 stromy, zdi,...) a ostatní vidící sou ovce, které se snaží dostat z jeskyně ven.
T.L.amas: moc hezká hra....
klukum se to moc líbilo- hrali jsme ji asi 3/4 hodiny...:jojo: