www.hranostaj.cz
Hlučná pošta
77%10 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníS násilnými prvky
Nechte děti aby se vyřvaly do němoty.
Hraje se na dva týmy ideálně tak kolem 10 lidí (min 5). Jeden tým prvně "brání" a pak "útočí". O to kdo začne se většinou střihá.

Hraje se na ploše o rozměrech cca 60x30 m.

Tým který "útočí" se seřadí na jedné z kratších stran, obránci pak po stranách libovolně. V týmu útočníků jsou 3 role: 2x nosič, 1x vysílač a zbytek přijímači.

Po startu stopek musí 2 nosiči prepravit vysílače na druhou stranu hřiště (cca 60 m) a nesmí jim spadnout jinak musí od začátku. Na druhé straně obdrží nějákou větu o cca 7 slovech. My jsme hráli s anglickými větami na táboře zaměřeném na výuku jazyků. Celou větu musí přeřvat na druhou stranu sám, přičemž nosiči mu můžou maximálně přidržovat papírek a nesmí vydat ani hlásku (nosiči jsou většinou silní chlapci a tak přijdou o 2 borce s nejlepším hlasem). Vysílač nesmí používat žádné jiné pomůcky než svoji pusu (žádná abeceda atp.)

Přijímači se snaží rozluštit slova které vysílač řve přičemž si můžou vše zapisovat.
Potíž je ale v tom že po stranách stojí bránící tým který svým řvaním se snaží zabránít tomu aby přešla zpřáva od vysílače k přijímačům. Můžou ale používat pouze svoji pusu.

Oba týmy mají zakázáno pískat a útočníci nemůžou používat jakoukoliv formu morseovky.

Útočníci mají pouze jeden pokus na odevzdání správně přijaté zprávy vedoucímu. Měří se čas a pokud nejsou všechny slova správně tak se započítá pouze počet správně přijatých slov.
Je dobrě stanovit i časový limit. Většinou 10 min. Pak se oba týmy prohodí a pokračuje se.
Komentáře
Alice: Tak to je BOMBA! skusíme to na podzimce :bomba: