www.hranostaj.cz
Sčítací závod
74%13 hodnocení
Potřeby: baterka
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do terénuDo tmy
Charakter hry: PohybováNa inteligenci / paměť
Sviť si na cestu, utíkej jako o život a sčítej u toho čísla.
Autor nebo zdroj: LPT Hraničář
Na vyznačeném lesním okruhu (cca 150 - 200 metrů) přichystejte menší závod. Na stromy rozvěšte kartičky (A4) s čísly a určitým znamínkem, například: +12, -2, +3, -8, +1, +5, -6. Úkolem hráčů je oběhnout s baterkou (hraje se v noci) tuto trať v co nejkratším čase a oznámit u cíle správný součet čísel napsaných na terčících. Při závodu je zakázáno používat tužku a papír.
Hodnotí se čas a správný součet čísel.
Alternativní pravidla
Miki: Re Vodník: Možná by nezaškodilo předem oznámit počet čísel (třeba 10) a střídat +/- znaménka, a také to předem oznámit... aby si hráči uvědomili, že nějaké číslo minuli a mohli se třeba vrátit... Ale je pravda, že jde asi hlavně o atmosféru ;)
FieldMouse: Oznámit jen součet mi přijde málo, zejména když jsou tam kladná i záporná čísla, tak se při špatném výsledku vůbec nemusí poznat, kolik čísel dotyčný minul. Kdysi jsme hráli něco podobného s tím, že bylo možno různě potkat papírky s nějakými slovy, které bylo třeba si zapamatovat - pak se prostě jen boduje počet v cíli sdělených slov.
Komentáře
intous: Hm... a koho to zajima ?!
Vodník: Oznámit součet není jen tak nic lehkého. Nejde o to, kolik dotyčný minul čísel, ale o to aby se dostal ke správnému výsledku (stává se, že třeba z 50 dětí k tomu správnému výsledku nedojde ani jeden), tudíž nemusí běžet nijak zvlášť moc rychle, ale musí se v nočním lese pořádně rozhlížet a jak všichni moc dobře víme, děti se v noci sami v lese bojí - nejde ani tak o ten výsledek, ale o atmosféru.