www.hranostaj.cz
Boj o město
75%12 hodnocení
Potřeby: 50 papírků, 2 barvy krepáku, 2 papkoule
Počet hráčů: od 6 do 20
Věk hráčů: Starší děti
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováBojovka
Zjisti slabiny soupeřova města, abys ho mohl zničit.
Autor nebo zdroj: hra pochází z mé hlavy
Účastníci se rozdělí do dvou týmů. Každý tým dostane 14 malých papírků. Na těchto papírkách budou 2krát čísla od 1 do 7 a dvakrát písmena od A do G. Takže budou vždy dva papírky se stejným znakem. Jeden tým dostane všechny papírky s písmeny, druhý všechny s čísly.

Pak každý tým odejde do krepákem vyznačeného území o velikosti cca 4x4m, který představuje jeho město. Zde tým poschovává jednu sedu papírků, které má, čili jedenkrát písmena od A do G, nebo jedenkrát čísla 1 až 7. Druhou sadu si tým libovolně rozdá svým členům, nekterý člen nemusí mít žádný a jiný člen může mít víc než jeden papírek. Tyto papírky představují informaci o slabosti města (něco jako tajná chodba). Každý tým ještě dostane 3 neoznačené papírky, které představují zlaťáky.

Před začátkem si každý hráč naváže na ruku pod rameno krepák (jako při klasické bojovce). Soupeře zabijete strhnutím krepáku a po zabití mu vezmete všechny zlaťáky, které má, a všechny papírky soupeřovo týmu (své už zpět nezískáte). Po smrti se jdete oživit, tak že vám vedoucí u základny naváže nový krepák. Papírek soupeřova týmu můžete také získat v nepřátelském městě, stačí ho najít (papírky by měli být schovány rozumně, ne je zahrabat dva metry pod zem).

Po území se pohybují dvě neutrální postavy (vedoucí): Zbohatlík, který má u sebe 1 až 3 zlaťáky a je možné ho okrást tím, že ho chytnete. Lupič, který okrade vás, pokud vás chytne.

Cílem hry je zničit soupeřovo město bombou, kterou předsavuje papkoule. Bomba se musí zakoupit u vedoucího na základně. Pro zakoupení bomby je třeba zaplatit 10 zlaťáků a ukázat sedm papírků soupeře (celou jednu sadu, což znamená, že pokud hrajete proti týmu s čísly, musíte mít všechny papírky 1 až 7, mít např. papírky 1 až 5 a papírek s číslem 1 a 2 dvakrát, to nestačí, pokud máte papírky navíc - např. papírky s čísly 1 až 7 a papírek s číslem 4 dvakrát - ničemu to nevadí).

Hra končí ve chvíli, kdy jeden z týmů položí bombu do soupeřova města.
Alternativní pravidla
jaja: místo krepáku je možné použít toaleťák.
Komentáře
Lilly: Mam dotaz. Ale když mám všechny zlaťáky, tak jich je dohromady 9??
3 má každy tým a 3 ten zbohatlík?
Marketa: Toto jsme hráli na jednom táboře ve skalách a strašně se mi to líbilo :) opravdu na to moc ráda vzpomínám, je to skvělá hra.
Tee: ok díky za upozornění, už je to opravený
Tee: *protože
Tee: Jejda to je opravdu hloupacaté, psal jsem to totiž jen asi deset minut rptože jsem chvátal. A dá se to nějak opravit?
Bobo: ... pohibují ... ? ? ? Já nejsem žándé češtinář, ale tohle je trošku moc :-D
Tee: Kdyby jste měli nějaké návrhy, připomínky, nebo dotazi tak pište, hru jsme hráli jen jednou, takže nevím co všechno by bylo možné zmněnit.
Tee: Ano, zbohatlík je ve hře právě proto, aby byl přístup ke zlaťákům. A do města může, kdo chce, proto by město mělo být dobře hlídáno
FieldMouse: Zajímavé, ale nepozabíjí se děcka? :)
Pro položení bomby je potřeba 10 zlaťáků, ale každý tým má jen tři - musí se tedy několikrát okrást zbohatlík?
Ke vstupu do města jsou nutné informace o slabosti města, nebo tam může vlézt kdo chce?