www.hranostaj.cz
Port Royale
71%8 hodnocení
Potřeby: barevné papíry, šišky
Počet hráčů: od 6 do 40
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do terénu
Charakter hry: BojovkaChodička / strategická
Aneb piráti z Karibiku
Autor nebo zdroj: bratr Rys a Zub
Motivace: kolonizace Karibiku je na vrcholu.Byl objeven nový ostrov a vy jste kolonizátoři. Avšak zájemců o ostrov je více, a proto se stáváte i piráty. Kdo zbohatne dřív? Kdo postaví na ostrově město?

Příprava:
Jsou potřeba suroviny:
20 hnědých papírků (dřevo) - 1 bod
16 červených papírků (tabák) - 5 bodů
10 zelených papírků (rum) - 10 bodů
6 žlutých papírků (zlato) - 20 bodů

Pravidla:
Rozdělí se dva týmy. Každý tým dostane stejně surovin. Každý tým na nějakém místě vytvoří svoje vězení - 2*2 metrů větvemi ohraničené území. U vězení bude bílý papír a na něm budou suroviny týmu - musí být na viditelném a dostupném místě. Tým si zvolí obránce, který hlídá suroviny.
Mezi základnami týmů (asi v polovině) vedoucí ukáže pomyslnou hranici. Každý tým má svoji zásobu šišek nebo papírových koulí - každý hráč si může vzít jakýkoliv počet šišek. Hráči musí od nepřátel získat ze základny suroviny. Obránce, když se dotkne nepřítele, jej pošle do vězení. Pokud se dotkne nepřítele se surovinou, hráč jde do vězení a vrací surovinu. Pokud nějaký hráč strefí nepřítele šiškou na svém území, strefený jde do vězení (popřípadě vrátí surovinu). Pokud se nějaký hráč dotkne svého druha v nepřátelském vězení, tak ho osvobodí. Po určitém časovém úseku vedoucí ukončí hru a spočítají se body. Tým s více body vyhrává!
Komentáře
Michal: Souhlas s předchozími, šišky taky určitě nedoporučuju. Šiškobitky jsem měl sice hodně rád :-) ale když jsem pozoroval, jak některé hody končí nebezpečně blízko očí (i nechtěně), tak mi nezbylo než to utnout. Hadráky to jistí :-)
Lendys: Plně souhlasím s Pampeliškou, tohle za případné trable nestojí...jak se říká: "náhoda je blbec"...:-(
Pampeliška: Házení šiškama taky neschvaluju a to jsem jinak všema deseti pro poměrně drsné hry... Nadšení pro šišky u mě skončilo před asi pěti lety, když trefil bratránek sestřenku do oka a ona na něj dodneška nevidí... A nebylo to ani ze dvou metrů, ani nestřílel na hlavu, ona se jen v tu nesprávnou chvíli předklonila. Jistě, nemusí se to vám stát taky, ale když nějaká parta hraje častěji tyhle hry, tak by neměli být líní a každý by si mohl ušít dva, tři hadrové míčky (nebo papírové) a nic by se nemohlo stát.
Cipísek: Mě teda přijde házení šiškama normální a v pohodě:) dělal jsem to tak od 5 do dneška a jsem normální:)
smrcek: Joo hry se siskama...ty jsem vzdycky milovala:-) a jeste k tomu bahynko, les a hodne porostu:-) Nepamatuju se, ze bychom pri hrach se siskama meli nejaky uraz, asi jsme nestrileli do hlavy...anebo jsme se moc netrefovali;-)
FieldMouse: Házet po sobě šiškama?? Už jsi někdy dostal šiškou ze dvou metrů do hlavy?
Já teda ne, ale stejně mi to zní jako dost šílený a nebezpečný nápad :)