www.hranostaj.cz
Lžičkovaná
79%8 hodnocení
Potřeby: lžička (obyčejná plastová) pro každého hráče
Počet hráčů: od 6
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Táborový den / hra na pozadí
Hra probíhající celý den současně s normálním programem. Hráči mají za úkol přežít a pokud možno "zabít" postupně co nejvíce ostatních.
Autor nebo zdroj: Zubří, od Jany
Představme si, že všichni účastníci hry stojí v pomyslném kruhu, kde každý vidí jen toho, koho má po pravé ruce: to je jeho oběť, má za úkol jej zneškodnit. On sám je tedy obětí člověka po levé ruce, jehož totožnost pochopitelně nezná. Tento kruh je pouze pomyslný!

Na začátku hry dostane každý od vedoucího lísteček se jménem své oběti. Lísteček si schová a nikomu ho neukazuje.

Vraždí se nepozorovaně přiložením lžičky na krk. Proti vrahovi se lze bránit vytasením své vlastní lžičky ještě PŘEDTÍM než se vrahova lžička dotkne krku oběti, v tuto chvíli musí vrah odtáhnout s nepořízenou a zkusit to později znovu. Pokud se mu útok povede, je zabitý definitivně mrtvý a do hry již nijak nezasahuje. Svůj lísteček se jménem toho, koho měl zabít, předá svému vrahovi - teď ji má zabít on.

Kruh se postupně zmenšuje, ideálně zbude na konci jen jeden hráč, který se stává vítězem. Když tomu tak není, vítezí ten z přeživších, kdo má na svědomí nejvíce mrtvých.

Když je moc hráčů, lze vytvořit dva pomyslné kruhy.
Je dobré hrát dejme tomu od budíčku po večerní nástup, nevraždit tedy ve spánku apod.
Komentáře
Káťa: Hráli jsme obdobu této hry s názvem "Hasta la vista". Lístečky se jmény, kdo koho má zabít. Zabíjelo se tak, že musí být vrah s obětí sám v místnosti nebo místě - nesmí je nikdo vidět. Vrah zabíjel slovy: "Hasta la vista!"
Pampeliška: Ještě přidám malou reklamu...
Na tomto principu se koná každý rok v Praze a Brně vícedenní městská hra Mafie, v Praze se účastní obvykle 200-300 lidí. Osobu, kterou máte zabít, tak neznáte, musíte o ní získávat informace a všechno je tak mnohem "skutečnější". Vraždí se pomocí bílých rukaviček. Doporučuju :)
Více zde: http://mafie.podsveti.cz/
LagoLago: My jsme hráli něco hodně podobného, a pokud jsi dostal lísteček se svím jménem, tak jsi skončil. Nemohl jsi hrát dál a schoval sis ty papírky, na konci se vyhodnotilo, kdo měl papírků nejvíc.
Nikča: Právě proto je dobré, když si nad tím někdo sedne a připraví to tak, aby tahle situace nemohla nastat. ;)
Pampeliška: V případě, že máš zabít někoho, kdo má zabít tebe, znamená to, že jste poslední dva ve hře. Tudíž pokud se ti podaří dotyčného zabít, stáváš se absolutním vítězem - už nikdo jiný nežije.
Proto je dobré, aby organizátor někde na papíře skutečně vytvořil 'kruh', jak se lidi navzájem vraždí, aby nevzniklo víc uzavřených kol.
Ani: hrali jsme tuhle hru a byla super, jinze si nemuzu vybavit, co se stane, pokud zabijete cloveka a ten má jako obet zabit vas (potom, totiz mate zabit sami sebe?) nejak si nemuzu vzpomenout, ach ta pamet:D