www.hranostaj.cz
Upíři II.
79%22 hodnocení
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiDo tmy
Charakter hry: HoničkaZážitková / inscenační
Nebožák skrčený tiše pod stolem... Srdce divoce tluče, upírova ruka hledá svou další oběť...
Autor nebo zdroj: Tábor, Rýchory
Hra vhodná na večer (když je už opravdu tma) do místnosti, kde se dá celkem schovávat. (My jsme to hráli v jídelně, kde byly nahoře téměř u stropu trámy - výborná schovka, ale po pár hrách už to bylo docela profláknuté. A držet se zuby nehty nahoře zatímco tě za nohy tahají dva upíři taky není nic extra.)

Jeden nebo dva lidi se zvolí upíry a ti opustí místnost. Pak se zhasne a dostatečně zatemní a všichni se poschovávají (během hry ale klidně smějí skrýš opustit - někdy je to dokonce nejlepší). Za chvíli přicházejí upíři - pohybují se s rukama napřaženýma před sebe a vydávají takový mlaskavý zvuk (asi se mi nepodaří jej posat, ale je to něco jako když lákáte psa na dobrotu). Když narazí na někoho, tak jej jemně chytnou za krk a tím se oběť také stává upírem, začne se pohybovat po místnosti a 'mlaskat'. Za nějakou dobu se zase rozsvítí a ti, kdo nebyli chyceni, jsou vítězi.

Být skrčený někde v koutku a slyšet všude kolem pomlaskávající upíry je, ač se to nezdá, docela zážitek.
Alternativní pravidla
Anette: Tak mi jsme to hráli tak že si každý vylosoval papírek na kterém bylo napsáno upír nebo člověk. Na papírek se slovem upír byl pouze jeden. Takhle niko nevěděl kdo je kdo. Po dobu cca jedné minuty se všichni šli schovat i upír. Když jedna minuta uběhla upír vyrazil na lov. Člověka proměnil tak že mu zmáčknul rameno a na krk mu fixem nakreslil 2 červené puntíky. Každý hráč má šanci upíra zabít, pokud si najde nějaký dřevěný klacek a vrazí mu ho do srdce, může ze zadu i ze předu a samozřejmě se pouze lehce dotknete upíra tím klackem kde má srdce aby jste mu neublížili. Pokud ale probodnete člověka ten umírá i když mu neprobodnete srdce stačí se dotknout například břicha. Doporučuji hrát ve tmě. Jinak já to hraju s kamarády kolem deváté- večer na starém zarostlém hřišti kam nikdo nechodí...
Panda: Atmosféru můžete zlepšit když ke hře pustíte do repráků nějakou strašidelnou hudbu. Hráli jsme tu hru už mockrát ale s tímto vylepšením to bylo něco úplně jiného.
Jahůdka: My to hráli naopak, schová se jeden, ostatní hledají a mlaskají když někdo najde toho schovaného, schová se k němu
Časovač: Hráli jsme to ,ale jinak takto:Tajně se určil upír...Všude se zhaslo a děti se rozutečou po celé klubovně...A psochovávají-včetně upíra...Pak se zařve něco ve smyslu "hrajem" nebo spíše "Upír vychází".....Upír začne se syčením hledat další a když někoho najde udělá jakoby "chramst" nebo takněco a obět zařve a také se stává upírem...A takto to jde až do konce...PS:Je to fakt drsné když na to máte celej dům ,kterej stál ještě za němců a vedle něj temná stodola :D
Komentáře
Lentilka12: Taky jsme už hráli. Fakt bomba hra:cool::papa::alien::hophop: Hodně jsme se u toho nasmáli%-):-):-)%-):-D:ziv::haha::hophop::break::10::10::10::10::10:
Pampeliška: Tady nikdy nevyhrají lidi ;-)
Maximálně se může určit časový limit (empiricky stanovený po několika předchozích kolech) a prohlásit za vítěze ty, které po tomhle limitu přežili.
jindrich.majer5@seznam.cz: no jo ale kolik hráču musí zbýt aby lidi vyhráli :-?
Adam: Hrál jsem to už několikrát a pokáždý to byl fakt mazec!! :-)
Moris: Dost dobrý :D
Zmrzulííí: To je dobrý !!!!!!! :D
Bajkalka: Dnes mám program nevím co dělat váš web mi moc pomohl díky..:D
Lenka: Je to dobrá hra. Děti baví. Hrajem ji v tělocvičně mezi nářadím. Jen jedna poznámka - pokud upír někoho zakousne, je dobré, aby oběť nebyla taky upírem, ale pouze mrtvolou. Noví upíři totiž často vědí o ukrytých živáčcích a snadno se vše zvrhne moc rychle.
Kája: Není to dobrá hra, je to úžasná hra. U nás nastupuje vždy v období zimy, kdy se dá opravdu perfektně zatemnit, takže nevidíte opravdu, ale opravdu nic - to je teprve pocit! No, ale hrajeme to trochu brutálněji: pokud upír někoho najde, oběť má právo nedat se a prát se. Takže ztráta orientace, kotouly a přemety nejsou výmkou. Jesli si troufnete, tak vyzkoušejte! Ale počítejte s modřinami apod. (Hra vás musí chytnou, jinak bavit nebude!)
kami: du to vyzkouset na dnesni skuzku doufam ,ze sme to este nehrali
Verča: je to opravdu dobrá hra, a nechápu proč někteří nadáváte, když jste ji ani nezkusili .. děkuji :-D
Kiki: jeste jsem to nehrala ale dnes to s holkama vyskousime...:) uvidime co na to reknou!%-);-)
pusinka: teda my hrajeme eště upíra jinak a ta druhá verze mi přijde lepší....ale ono je to vlastně jedno :srdce::srdce:;-)
ance: škoda že na schůzkách nemáme tmu hned bych to na holkách aplikovala
tančík: hm hra vypada lakave při nejbliši příležitosti je nutno ozkoušet.......:cool::-D:-D
Houbik: hm fajně vypadající hra...jdu vyzkoušet:)