www.hranostaj.cz
Babylonská věž
70%9 hodnocení
Potřeby: provázky, gumičky, kostky ze stavebnice
Počet hráčů: od 4 do 24
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Na postřeh / šikovnost
Čtyřčlený tým musí spolupracovat a postavit co nejvyšší věž. Není to ale tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát...
Autor nebo zdroj: adaptačko
Pro každou skupinku (nejlépe po čtyřech lidech) potřebujeme vyrobit jednoduché zařízení. Na tenkou gumičku uvážeme čtyři provázky (viz přiložený soubor) po zhruba jednom metru. Poté přidělíme týmům po pěti dřevěných kostkách ze stavebnice.

Skupinka se posadí na zem do kroužku (nebo spíše čtverce, když jsou čtyři, že) a každý vezme do ruky konec jednoho provázku. Smí se držet pouze za konec a jen jednou rukou, druhá nesmí vůbec pomáhat!

Uprostřed čtverce je rozptýlených těch pět kostek. Úkolem je vzájemně spolupracovat a pomocí zařízení vždycky chytit kostku, přenést ji doprostřed, tam zas pustit, chytit další, odnést a položit na tu první... a postavit takhle na sebe pokud možno všech pět.

Pokud máme dostatek kostek, můžou hrát současně všechna družstva, kdo z nich postaví věž dřív. Když máme málo vybavení, staví vždy jen jedno družstvo a má tři minuty času, co se jim ve třech minutách podaří postavit, to se počítá.
Komentáře
sisa: velice dobrá hra, hráli jsme ji s dětma na táboře a opravud to není jen tak tu věž postavit :-)