www.hranostaj.cz
Den D
76%11 hodnocení
Potřeby: makety peněz, jakékoliv předměty jako vynálezy, dlouhé nervy, budou potřeba
Počet hráčů: od 6 do 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníNa inteligenci / paměťDivadelní / dramatická
aneb jak získat prachy z boháčů...
Autor nebo zdroj: televizní pořad
Hlavní cíl
Získat od pěti boháčů dohromady 20 000 €

Obecně
Určitě každý z vás viděl alespoň jednou v televizi pořad stejného jména. Jde o to, že pár podnikatelů přišlo na takovou půdu, kde čekalo pět bohatých lidí, například Tomio Okamura nebo Ondřej Bartoš. Podnikatelé přinesli nějaký svůj vynález a porotě ho představili. Poté je požádali o peněžní dar oplátkou za procentuelní podíl ze zisku.

Takže hráči se rozdělí nejlépe do dvojic, a vy jim sdělíte, ať si vyberou jednu věc z místnosti, ve které se právě nachází. Teprve potom jim oznámíte, co je vlastně čeká. Tu věc, kterou si vybrali, to je jejich vynález a tuto věc budou představovat. Nechte jim asi půl hodiny na promyšlení výhod, praktického využití a takových věcí. Věřte mi, že se takto dlouhá doba osvědčila, protože první dvojice to měla o mnoho méně propracované než poslední, která na to měla právě asi půl hoďky. Inu, mezitím, co děti budou vymýšlet, běžte do nějaké jiné místnosti, ideálně ve druhém podlaží, a připravte si převleky na pět různých lidí. Lze vymyslet i vtipná jména, jako Olí Znusinudle a tak dále. Napište si vaše výplody na papír jako jmenovky a přilepte na stůl. Pak si jenom připravte makety peněz(my použili ty z dostihů a sázek) a přizvěte první dvojici. Můžete na ně mít různé otázky, jako třeba jestli mají průzkum trhu, jestli mají domluvenou distribuci a tak dále, nám se těch otázek vylouplo hodně. Nakonec jim položte rávěrečnou otázku, a to ať uvedou tři smysluplné argumenty, proč by jim boháči měli ty peníze dát. Pak už jen zhodnoťte jejich výstup a podle svého jim dejte peněz. Ne vždy je nechávejte vyhrát ze soucitu.
Komentáře
MajklMajkl: Hra mi přijde super.. hrajeme etapovku, kde máme jako platidlo dolary, tak si budou moct vydělat tímto způsobem.. :cool: