www.hranostaj.cz
Kde bude míň?
79%16 hodnocení
Potřeby: Papírové koule
Počet hráčů: od 6
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: Pohybová
Kde bude míň papírových koulí?
Autor nebo zdroj: Skaut
Vyznačíte si jedno hřiště, to potom rozdělíte na poloviny. Rozdělíte se na dvě družstva. Každé družstvo dostane např. 20 papírových koulí. Poté vedoucí zahájí hru. Hráči se snaží aby na jejich poli bylo co nejmíň koulí. Když k nim někdo nějakou hodí, oni ji zase hodí zpět. Je určen časový limit (např. 10 min). Po jeho vypršení se spočítají koule. Družstvo, které jich bude u sebe mít méně, vyhrálo.

RADY:
- Pokud nechcete dělat tolik koulí, stačí říct oběma družstvům, že které družstvo udělá víc koulí, dostane pytlík bonbonů (nebo něco jiného).
- Čím kratší je čas, tím je to lepší.
- Je lepší, když to hraje víc lidí, a je malé hřiště.
Alternativní pravidla
Čudla: My hrajeme pod názvem BINEC s klasickýma ponožkama stočenýma do klubíčka a přes volejbalovou síť. Je dobré hrát na začátku tábora, dokud mají děti jestě čisté ponožky :-D Další zábava nastává při rozebírání ponožek nazpět, když si zejména malé děti nepamatují, jaké byly jejich :-D
LagoLago: Když je dost tenisáků jde to hrát s nimi. nebo jsme to hráli s hadráky( zašité ponožky, prostě hadrové koule) a když to někdo hodil mimo hřiště počítalo se to, jako kdyby zůstal v jeho poli, ale nemůže s nim manipulovat.
Komentáře
Sidlon: My to hrajeme s nataženým provázkem cca metr nad zemí a místo míčků používáme houbičky na nádobí, což hru trochu stíží, neboď šatně létají. ;)
Profesor: Pokud děti napadne si hadráky nechávat u sebe, můžete zavést pravidlo, že časový limit uplyne za náhodnou dobu a děti předem neví, kdy přesně nastane.
Marty: Dobrá hra, hlavně děti zběsile hází a nenapadne je nechat si vsechny nahazet k sobe a par vterin pred koncem casoveho limitu je hodit zpět :D
Dave: Jo trošku to znám ale jen by mě zajímalo jak se počítá ta koule co padne mimo už si to moc dobře nepamatuji.:asmd:
Lenka: Dobrá hra, děti na táboře bavila. Koule jsme vytvořili z novin, stávalo se ale, že při házení se koule trhaly a pak bylo těžké určit, kde je jich víc. Z 30 koulí jich bylo tak sto.
Maruška: Nevadí když to hraje 30 a víc dětí je to pak zajímavé;-)