www.hranostaj.cz
Propíchni balónek!
74%14 hodnocení
Potřeby: Balónky, klacky, vodu, ešusy (či jiné mističky)
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováBojovka
Propíchni balónek s vodou!
Autor nebo zdroj: Skautský tábor
Příprava: Vedoucí rozmístí na stromy balónky s vodou. Připraví také "propichovátka" (klacek se špičkou). Může nechat děti ať si "propichovátko" vyrobí samy.

Hra: Děti se rozdělí do družstev. Každé družstvo dostane lavor (nebo kyblík, měli by být stejné). Každé dítě si vezme ešus a "propichovátko". Hra začíná. Děti běhají ke stromům, propichují je a sbírají vodu do ešusu. Jakmile mají nějakou vodu z jednoho balónku, běží zpět k lavoru a do ně vodu nalijí. A tak to jde dokud nejsou všechny balónky propíchané. Poté se změří, v kterém lavoru je nejvíce vody. Družstvo, kterému lavor patří, vyhrává.

Rada:
Večer u ohně si za to můžete na "propichovátkách" opéct buřty.
Komentáře
Anicka: Hra má nekonečně mnoho variant a malých obměn, takže mi přijde zbytečné upozorňovat na kopii formou komentáře, pisatelka na ni asi nenarazila. Dle mých zkušeností tato hra děti velmi baví, jak ty menší, tak i starší kousky, kterým se může ztížit transport vody z ešusu do lavoru - pouze za pomoci dlaní, vlasů, či šatů (které si však nesmí vysvléci, takže můžou použít např. kousek rukávu) apod.
janka.stopkova: dobrý
pol: trapny
Kobyla: Tak tohle je přená kopie hry od mýho kámoše která už tady je, ale jinak dobrý...