www.hranostaj.cz
Na buldoky / Vředi
71%14 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováHoničkaS násilnými prvky
Podobné ovečkám, ale větší masakr - ovečka je chycena třemi sekundami ve vzduchu.
Autor nebo zdroj: skaut
Základní princip hry je stejný jako u oveček - na začátku hry jsou jeden až dva hráči buldoci a ostatní jsou ovečky. Ovečky stojí v řadě na jedné straně hrací plochy, buldoci na druhé. Na startovní signál se obě skupiny rozebíhají proti sobě, ovečky se snaží dostat se na druhou stranu, buldoci odchytat co nejvíc oveček, které se pak přidávají k nim. Nikdo se nesmí pohybovat směrem zpět, pouze kupředu.

Rozdíl spočívá v tom, že místo vlků jsou buldoci, kteří svoji kořist získají tím, že ji musí podržet 3 sekundy ve vzduchu (oběť se nesmí dotýkat žádnou částí těla země). Dobré bývá měřit potřebný čas ve vzduchu odříkáním formulky 'raz dva tři buldok!'

Další varianta (kterou zapsala miseso) spočívá v přejmenování lovců na Vředy a odstartováním hry bojovým pokřikem "Vředííí"...
Alternativní pravidla
Lapkůch: někdy se místo Buldok říká Divoký prase
Komentáře
Máťa: My to hráli na Harryho a říkali jsme "raz, dva, tři Moskomor" :D na Asterixe a Obelixe jsme měli "Říman". Dá se to použít při všem :)
Vojta: My to taky hrajeme, ale jenom se staršíma protoža ty malý by vedoucí ušlapali :D
PampeliškaPampeliška: My jsme tohle řešili tak, že je to hra absolutně dobrovolná a drobná zranění a roztrhaná trička jsou prostě oběťmi zábavy a kdo do hry jde, musí s nimi počítat. Ale uznávám, že s malýma to dost dobře nejde.
Martin: Po pár hrách, kdy si děcka trochu osahaly pravidla a viděly nás vedoucí, jak se umíme bránit a lézt za čáru i s deseti buldoky na zádech, začaly děcka dělat to samé a snad při každé hře začaly být potíže typu "on mě kopl, bouchl, skočil mi na ruku, škrábl" atd. Asi po čtyřech dnech jsme museli tuhle hru úplně přestat hrát a nahradit ji něčím méně drsným :) Obecně je to super hra pro kluky, pokud mezi nimi nejsou příliš velké věkové rozdíly :)
PampeliškaPampeliška: My to taky hráli pod názvem Vředi, měli jsme tam ale takové pravidlo, že stačí zvednout nad zem (nemusí se počítat), protože jsme měli pár zdatnějších, které se ve vzduchu tři vteřiny nepodařilo udržet ani když už byli vředy všichni ostatní..
Julinka: My to hrajem tak že se chytaný nesmí dotýkat žádnou částí těla země a Buldok (nebo buldoci :)) musí říct 1, 2, 3, buldok. A je hrozně vtipný jak se někteří kroutí a snaží se dotýkat země. Občas je potřeba na některé chytané velké množství buldoků
Verča: Taky tuhle hru zbožňujeme a děti z ní jsou úplně mimo. Ale místo oveček máme konzervy. K buldokovi se líp hodí :haha:
Sammy: U nás se tomu říká " Turbo rybičky " je to totiž alternativa klasických " Rybičk, rybáři jedou " ( nebo tak nějak to je )
Magnetka: U nás je to hra, kterou máme rádi úplně všichni....i když je povinná výbava kpz, lékarnička a šitíčko...
Hippo: My tomu říkáme na vředy, a když ho buldog zvedne, musí říct: "mám tě vřede!"
endyna: U nás tuhle hru zbořňují jak děti tak dospělí....a je těžké jim vysvětlit, že to není vhodná hra do bláta.. no a opravdu doporučuje velmi staré nepotřebné oblečení
Šakal: U nás v odílese při této hře zakázaly kanady a doporučuje se sundání brýlí:box:
Buzola: Jo a my zas jednu rozraženou hlavu...:o)) My to hráli s trošku drsnějšíma pravidlama:o)))
Klárka: My hlásíme i vykloubené rameno :papa:
helca: kolik triček už jsme při týhle hře roztrhali...