www.hranostaj.cz
Predátor
71%8 hodnocení
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováBojovkaNa postřeh / šikovnost
Dravec se snaží pouze pomocí svého zraku odhalit ukryté protihráče.
Autor nebo zdroj: DOLEŽALOVÁ, Edita. Hry na dětské tábory. Praha: Grada Publishing, 2004. ISBN 80-247-0702-0.
Jeden hráč představuje predátora - dravce. Smí se pohybovat v kruhu vymezeném provázkem, zakryje si oči a nahlas napočítá do dvaceti. Mezi tím se ostatní děti v členitém terénu schovají, ale musí ze svého úkrytu na predátora vidět. Predátor hledá schované hráče pouze pomocí dobrého zraku. Koho zahlédne a správně pojmenuje, ten se stává také predátorem, vstoupí do kruhu a spolu hledají ostatní děti. Když už dravci nemohou nikoho najít, zakryjí si oči a znovu nahlas počítají, tentokrát do deseti. Ostatní hráči se musí přemístit blíže a ukrýt se do bezpečí. Tento postup můžete několikrát opakovat. Zůstanou-li některé děti neodhaleny, vyzvěte je, ať se po skončení hry ukáží :-)
Komentáře
gymlik: je to nej hra co jsem tu našel, ale souhlasím s veverkou, protože kdyby věděl kde jsou ostatní tak by to trochu ztrácelo cenu
Sara: Dakujem za super hru :D :D :)
veverka: Pampeliško,my jsme to hráli tak že když predátor někoho našel tak tam ten nalezený zůstal stát a nesměl radit.:iq:
PampeliškaPampeliška: To zní docela dobře, akorát si myslím, že když se půjde nalezený přidat k predátorovi, tak cestou do kruhu musí projít kolem schovaných ostatních, takže pak, jako predátor, už je jednoduše spatří a ohlásí... :hophop: A když už je těch schovaných méně, tak si navzájem své úkryty pamatují a tím snáz je posléze z kruhu najdou. Alespoň bych si to tak myslela, z praxe to nevím.:hophop: