www.hranostaj.cz
Vybijená trošku jinak
67%2 hodnocení
Potřeby: dostatek míčků
Počet hráčů: od 2 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováBojovkaS násilnými prvky
Vybijená na družstva s rozděleným územím
Autor nebo zdroj: Lucy
Hraje se to na normálním hřišti, ale může se to hrát skoro kdekoliv je trošku víc místa (je lepší tělocvična, kde se míčky vrací odrazem od zdi), záleží na počtu hráčů. Hráči se rozdělí do dvou přibližně stejně silných družstev.
Každý hráč si vezme dva míčky, třeba tenisáky nebo malé nafukovací, a bitva může začít. Podle počtu hráčů se může hrát na různé počty životů. Hráli jsme to tak, že ten, kdo byl vybit, tak mohl sbírat a podávat míčky těm, kteří ještě bojují.
Čím více hráčů, tím akčnější hra je, hráli jsme to asi v šesti lidech v jednom družstvu a bylo to docela obtížné se míčkům vyhýbat :)
Alternativní pravidla
Cyrda: na takovéto hry jsou dobré papírové koule.. (správně udělané- ne moc tvrdé a ne moc rozpadající se)
Martin: Když jsme u tématu vybíjená trošku jinak - jednou jsme dostali s asi pětadvaceti dalšími lidmi zajímavý nápad a uspořádali bitvu o budovu našeho DDM - běhali jsme po budově, házeli po sobě municí a zuřivě bojovali o každou chodbu (a zejména schody) s tím, že mrtví se museli chodit oživovat do některého ze zapadlejších míst. Za ideální munici se mimochodem osvědčila krabice klasických lehkých přezůvek, které létají tak akorát daleko a nejde s nimi nic zničit, ani nikoho zranit.
Nevim, jestli je to zrovna alternativní pravidlo, ale hodně doporučuju :)
Tenisáků bych se asi trochu bál, když dá někdo ránu ze všech sil, tak to bolí víc než balónem a navíc není tak lehké krýt si před tenisákem obličej.