www.hranostaj.cz
Na lovce motýlů
69%9 hodnocení
Potřeby: papírové čtvrtky, fixy
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: Chodička / strategická
Vrhněte se do města a poproste cizí lidi, zda-li by vám nenamalovali obrázek.
Autor nebo zdroj: DOLEŽALOVÁ, Edita. Hry na dětské tábory. Praha: Grada Publishing, 2004. ISBN 80-247-0702-0.
Každému dítěti (nebo oddílu) dejte 10 čtvrtek s fixou a vyzvěte je, ať se vydají do městských ulic na lov motýlů. Každý hráč musí oslovit neznámého člověka a požádat jej, aby byl tak laskavý a nakreslil mu na čtvrtku motýla a připojil svůj podpis. Kdo uloví 10 kreseb motýlů s podpisy autorů, vrátí se na domluvené stanoviště a počká, až se sejdou ostatní spoluháči. Vyhrají všichni, kdo splní úkol v časovém limitu. Po návratu si společně pohovořte o tom, do jakých situací jste se při lovu motýlů ve městě dostali.
Alternativní pravidla
Anet: My jsme to hráli tak, že jsme dětem na výpravě rozdali úplně obyčejné hliníkové kuchyňské nože ( ty na máslo) a oni je měli ve městě vyměnit za něco cennějšího. Hráli to asi 3 hodiny a úkolem bylo přinést co nejcennější věc :break: Takže nůž vyměnili třeba za blok a blokzase za něco jinýho dokud se jim to nezdálo nejcennější :-)
Komentáře
velký bobr: výborná a osvědčená hra, někdy jsou to umělecká díla, co se dětem povede ulovit. Aletrnativní pravidlo (spíš bych řekl, že je to jiná hra), také pravidelně na táboře zařazujeme, je velico oblíbená u dětí a je až k nevíře, co všechno byly schopné od obchodníků získat za obyčejnou tužku!
pavlikovske-akce: My jsme hráli něco podobného na škole v přírodě,jen jsme měli přínést co nejvíce razítek(z obchodů,pošty,povedlo se i od policie...)
Hildegarda: Super hra, my jsme to hráli ve vlaku s tim, že si na začátku každý(aniž by tušil pravidla) určil nejoblíbenější zvíře a to mu lidi kreslili. Smůlu měli ti, kdo si vybrali třeba koně, naopak od těch, kdo měli třeba rybu...