www.hranostaj.cz
Stop zem
72%6 hodnocení
Počet hráčů: od 3 do 30
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: Pohybová
Hra vhodná na dětské prolézačky
Autor nebo zdroj: vzpomínka z mládí
Jeden hráč si zavře oči. Ostatní pobíhají po hřišti sem a tam, lozí po prolízačkách... Ten který má zavřené oči po nějaké době nahlas zakřičí: "Stop zem" a v ten moment, jak to dořekne, otevře oči. Jakmile ostatní uslyší hlášku "Stop zem" musí okamžitě vylézt na prolízačky, popř. na okolní lavičky, tak aby se žádnou částí těla nedotýkali země. Pokud to někdo nestihne a bude přistižen na zemi, vymění si role a hra začíná nanovo.
Alternativní pravidla
Wendsdy: Hrajeme s dětma např. na puťáku jako voda-bomba-nevidim, když vedoucí řekne voda musí děti na něco vylézt aby nestala na zemi (kámen, pověsit se na větev, pařez, záda vedoucího :-)), když se řekne bomba musí si hned lehnout na zem a když se řekne nevidim tak se musí schovat, stačí na pár vteřin... mne dostal chlapeček, který si mi stoupnul za záda :-)
fox: Taky se da krom 'zem' volat 'vzduch' coz znamena ze vsichni musi stat na zemi a nebo 'stop' coz znamena ze se vsichni musi neprodlene prestat hybat a je jedno jestli stoji na zemi nebo visi hlavou dolu ;)
Komentáře
Kája D.: Super hra hrajem s kámošema, akorát trochu jinak.:cool::):cosi::10:
Muš(ka)Muš(ka): my jsme to jako děcka hráli na dvorku.. a řvali jsme "Kečup!" :D ani nevím proč..