www.hranostaj.cz
4 x 100
62%7 hodnocení
Počet hráčů: od 3 do 888
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuDo tmy
Charakter hry: PohybováChodička / strategická
čtvercová chůze do neznáma
Autor nebo zdroj: Jenny
Nezáleží na počtu lidí, pokud jich je hodně, tak se rozdělíme do dvojic, nebo skupinek. Vybereme nějaké místo, vhodné je třeba střed tábora, nebo střed nějaké louky a zabodneme tam kolík s šátkem, nebo nějakou vlajku - start. Každý člověk/ skupinka si stoupne ke kolíku tak, aby byla nasměrována jedním směrem a aby nešla stejně jako jiná skupinka/jedinec.

Vlastní hra: Vysvětlíme každému, že má jít 100 kroků a pak se otočí o 90°do leva a jde dalších 100 kroků, celé se to opakuje, až správně jdoucí člověk dojde na krok přesně tam, odkud vyšel. Překážky musí překonávat, ne se jim vyhybat, jinak jim to nevyjde.
Tam, kam dojdou, dáme menší kolík, nebo jiné označení a vyhrál ten, který došel na krok přesně ke kolíku s vlajkou.
Alternativní pravidla
Pampeliška: Méně náročnou verzi (nebo pro menší) jsme hráli tak, že se šlo jen 4×10 kroků. A taky jsme to hráli vždycky se zavázanýma očima, jinak má každý sklony si kroky natahovat/zkracovat nebo jinak upravovat tak, aby mu to vyšlo. Když nevidí, tak je to skutečně jen o tom, aby chodil přesně a taky se přesně otáčel.
Komentáře
Kori: Drazí člobrdíci já se u toho ztratila na pět hodin...ale pokud se chcete zbavit dětí :)
LagoLago: Hráli jsem to na táboře, šli jsme přez potok, koleje, do kopce a z kopce. Plno jiných dvojic se vrátilo jinam, než od kuď vycházelo. Jenom pozor, kamarádka při tom šlápla do vosího hnízda, ale to se může stát i při něčem jinym...:papa:
Sniper: ze začátku se to může zdát jako nuda, ale hráli sme to, je u toho kopec srandy ;-) doporučuju