www.hranostaj.cz
Můstky
58%8 hodnocení
Počet hráčů: od 2 do 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnosti
Charakter hry: Stolní / desková / papírová
Jednoduchá strategická hra pro dva na papíře: hráč se snaží vést mezi čísly spojovací čáru tak, aby znesnadnil další postup soupeři.
Autor nebo zdroj: taková malá knížečka, už nevím, jak se jmenovala
Na papír nakreslíme nepravidelně rozmístěných dvacet očíslovaných koleček (viz obrázek). Soupeři pak střídavě spojují čísla – první od jedničky k dvojce, druhý od dvojky ke trojce atd. Čáru se snaží vést tak, aby znesnadnili soupeři další postup. Kdo se totiž dotkne svou novou čárou čáry již nakreslené, má trestný bod. Na tomto místě se ale vytvoří můstek – tudy se pro příště již může beztrestně přecházet. Kdo má na konci více trestných bodů, prohrál.
V těžší verzi se nesmí přecházet přes kolečka s čísly, u menších může mít jeden přidělen lichá čísla, druhý sudá a přes ty přecházet smí.
Alternativní pravidla
Nanuk: Dá se to hrát i s "cvrnkáním" tužky. Tužka se postaví špičkou na papír, jednou rukou se chytí a druhou se do ní cvrnká. Je to pak o trochu těžší.

Když se vynechají ty puntíky, ale jde o to co nejdéle vydržet a neprotnout soupeřovu čáru (začíná se vždy tam, kde končí předchozí čára), vznikne v podstatě papírová variace slavné dosovky Achtung, die Kurve! ("Pozor zatáčka").
Komentáře
Anonym: Ha ha, směju se :ziv: :cool:
Anonym:
Anonym: Hezké :)