www.hranostaj.cz
Přesmyčky
58%12 hodnocení
Potřeby: Přesmyčky (anagramy)
Počet hráčů: od 1
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Nezávislé na prostředíK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníNa inteligenci / paměť
Hledání pravého významu přesmyčky
Autor nebo zdroj: Vlastní nápad
Dáme si dohromady slova, která nějak souvisí s prostředím, kde se bude hra hrát. Budeme-li hrát na schůzce, tak to můžou být slova jako "židle, nástěnka, koberec, zahrada" a další, složitější. Následně je potřeba slova dát do přesmyčky a vypsat na papír. K tomu můžete (nemusíte) připsat drobnou nápovědu.

Zajímavý zpestřením je program anagram, který je k dispozici na http://anagram.dingbatway.com/, zadáte si slovo nebo klidně i víc a program vyjede zajímavé kombinace. Pro starší můžete použít už objevené povedené výrazy (na diakritiku se ohled nebere) jako:

Silácké opice - Česká policie
Vnitrostátní vesmír - Ministerstvo vnitra
Nasává cokoli - Ilona Csáková
Kazet veselice - Česká televize

a spoustu dalších, docela se u toho dá pobavit.

Můžete použít moji verzi, která je zde jako příloha jako pdf dokument.
Alternativní pravidla
zdenullka97: :-(:):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi:
o.O: @kajinecka větší nevychovanost je mrskat tolik chyb v tak krátkym souvětí :-/
kajinecka: pište sem nebo dostanete na zadek vi uličníci nevichovaní víte jak jeto ponižující já sem napíšu tolik přesmiček a vi je nečtete to je nehoráznost vy nevichovenci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:kladivko::kladivko::kladivko::kladivko::kladivko::kladivko::kladivko::kulomet::kulomet::kulomet::kulomet::rpg::rpg::box::box::box::jedi::jedi::jedi::rpg::rpg::sniper::sniper::neo::asmd::plamenomet::motorovka::motorovka::bomba::bomba::kladivko::kladivko::kladivko::kulomet::motorovka::motorovka::motorovka:
Komentáře
OpicakuzOpicakuz: OMG, my nejsme nevychovaní. Nemusíme to číst. Není to naše povinnost. A v té větě je chyb jako máku. Odteď se mi to už tuplem číst nechce.
TittyTitty: :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)