www.hranostaj.cz
Perlový náhrdelník
55%7 hodnocení
Potřeby: hrách, niť a jehly
Počet hráčů: od 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Najdi poztrácené perly a navleč co nejdelší náhrdelník.
Autor nebo zdroj: ŘÍHA, Jiří. Sbírka her k celotáborovým hrám. Brno: Mravenec, 2006. ISBN 80-86994-08-2.
Hra probíhá ve dvou hracích prostorech. Prvním je louka, nebo část lesa o rozloze 300 krát 200 metrů. V něm rozházíme hrách představující poztrácený perlový náhrdelník. Asi 100 metrů od hracího území je středisko, kde jsou zástupci jednotlivých družinek. Každý z nich má režnou niť na jehle a jeho úkolem je navlékat hrách na niť.
Ostatní členové běhají mezi svým navlékačem a hracím územím. Sbírají hrách a nosí jej svému zástupci. Přenášet mohou pouze dvě kuličky hrachu najednou. Odebírání kuliček mezi hráči není povoleno. Mezi hracím územím a střediskem se pohybuje financ - pozor na něj! Ten kontroluje, zdali někdo nepřenáší více kuliček perel než dvě najednou. Navlékači v družině se mohou střídat.
Hra začíná a končí signálem. V tom okamžiku již není povoleno navlékat perly na niť. Vítězí družina s nejdelším navlečeným perlovým náhrdelníkem.
Komentáře
Kikina: Mě se ta hra náhodou zdá docela dobrá. Určitě si ji vyzkoušíme, akorát asi právě s těmi kolínky.
Bara: Hrala jsem ji jako dite a muzu rict ze mi zprotivila tabor.. Vedouci nam po louce rozsypali pytliky kolinek a my je mohli maximalne po dvou nosi do ustredny.. behali jsme tak jak pitomecci dve hodiny za nehoraznho horka.. bes a hruza.. verim ze to neni spatna hra jen tehdy byla nevhodne zvolena..