www.hranostaj.cz
7 statečných
75%8 hodnocení
Potřeby: 3 míčky pro každého hráče
Počet hráčů: od 6 do 26
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováBojovka
Vybíjená na motiv slavného filmu
Autor nebo zdroj: náš tábor
Na začátku se určí 13 statečných (při nedostatku hráčů jich může být samozřejmě míň), jejichž úkolem je bránit tábor. Každý hráč, tedy i ti nestateční, dostane tři míčky.

Zbytek hráčů se odebere kousek dál od tábora a po odstartování hry na tábor zaútočí. Jejich cílem je samozřejmě vybít všechny obránce a obránci se snaží vybít útočníky. Každý hráč může být strefen třikrát a pak je mrtvý a opouští hrací pole.

Vyhrává to družstvo, ze kterého přežije poslední člověk.
Alternativní pravidla
jardanipic@seznam.cz: Hrál jsem tuto hru v roce 1996 na rybářském táboře v Přední Výtoni. Obránci bránili město (krásný kopec s kameny) a útočníci dobývali. Obránce mohl být pouze ve městě. Útočník mohl mimo město i do města. Obránců bylo o něco méně. Každý měl tři životy. Hrálo se s hadrovými koulemi.
Komentáře
eko: samozrejme to byva polovina hracu, coz je asi nejrozumnejsi reseni. a my druzinky neodlisujeme proto, ze hru vetsinou hrajeme na tabore a jsme uz vsichni zvykli kdo hraje s nami a proti nam :)
PampeliškaPampeliška: Z počtu hráčů napsaných nahoře (6-26) bych si myslela, že je těch statečných vždycky polovina ze všech hráčů. Je to tak? Myslím, že by mělo, protože ani obránci proti útočníkům, ani útočníci proti obráncům nemají žádné speciální výhody, takže by mělo jasnou převahu to početnější družstvo.
Jinak hra vypadá slibně, ještě doporučuju obě družstva od sebe nějak odlišit (např. útočníci můžou mít šátky na hlavě.