www.hranostaj.cz
Sanitka
75%8 hodnocení
Potřeby: míče
Počet hráčů: od 5 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřištěDo vody
Charakter hry: PohybováHoničkaSportovní
Vybíjená všech proti všem, na jejímž konci zůstane pouze jeden vítěz!
Autor nebo zdroj: Trenérský tým dvou Martinů a jednoho Pavla :-)
Hru je lépe hrát v tělocvičně, kde se balóny vracejí od stěn, ale postačí i jakékoli venkovní hřiště nebo louka s vyznačeným územím. Na začátku hry stojí všichni hráči v hracím poli a mají mezi sebou pohozeno několik míčů (podle počtu dětí, dala bych cca 1 míč na čtyři děti). Na písknutí se míče chopí a snaží se vybít co nejvíc lidí. Vybitý člověk jde mimo hrací plochu a pomáhá s vracením zaběhlých míčů zpátky na hřiště. Vybití se lze vyhnout dvěma způsoby: buď člověk uskočí a nechá míč odletět, anebo ho chytí a v tom případě je vybit ten, kdo míč házel. Odražený míč samozřejmě neplatí. Pointa je v tom, že si musí pamatovat, kdo ho vybil a pokud je onen vybíjející vybit někým dalším, může se vyřazený hráč vrátit do hry. (Příklad: A vybije B - B je vyřazen - C vybije A - A je vyřazen a B se vrací do hry.) Tudíž vyhrát lze pouze tak, že osobně vybijete úplně všechny účastníky hry, což limituje maximální počet hráčů tak cca na patnáct. Ve chvíli, kdy jsou v hracím poli pouze dva lidé je dobré velikost hracího pole zmenšit o polovinu.

Alternativní pravidlo: lze hrát i v bazénu nebo jiném vodním prostředí, kde je voda braná jako hrací plocha. Pouze se zdatnými plavci!
Alternativní pravidla
Lenka: Hrajeme to s dětma pod názvem Pamatovák pouze s jedním míčem - jako klasickou vybiku všichni proti všem jen s tím rozdílem, že pokud je vybit ten, kdo vás zlikvidoval, vracíte se zpět. S poznámkou o zmenšení hracího pole v okamžiku, kdy jsou jen dva až čtyři hráči souhlasím.
Medik: skvěle se hraje v tělocvičně, pokud místo obyčejných míčů použijete ty veliké gymnastické míče o průměru třeba i jeden metr. Hrajeme tak ve 12 lidech se 3 míči, je to super.
Komentáře
ANTIC: Dobry.:jedi::jedi::pivko:
pajik: hru sem už hrála(při tělocviku) a je super:10::megafon::slunicko::hophop::plamenomet::break::jupi::-):):-P:-pB-)8-):alien::nene: