www.hranostaj.cz
Kde, kdo patří
74%14 hodnocení
Potřeby: Lístečky s názvy
Počet hráčů: od 4 do 50
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Hra pro učení či vzdělávání
Hra na rozvíjení schopností dětí.
Vedoucí si připraví 3 velké lístečky velikosti A4 a 60 lístečků s názvy zvířat. Na první velký papír vedoucí napíšou "Lesní zvěř" a k tomu 20 zvířat které do této skupiny patří. Na druhý velký papír zase napíšou "Divoká zvěř" a zase napíše 20 zvířat k tomuto tématu. Poslední skupina s názvem "Domácí zvířata" zase napíšou 20 zvířat.

Poté rozdělíte děti do 3 skupin a každá skupina dostane jedno téma. Vedoucí musí také rozdělit 60 názvů zvířat do lesa, na cestu, do terénu nebo do místnosti a děti musí najít vhodné zvířata a přiřadit je do své skupiny.
Alternativní pravidla
LagoLago: My jsme to hráli tak, že vedoucí oddílu ( skupiny) dostal obálku a tam bylo od všeho trochu a on to rozdával hráčům a ti se museli rozhodnout kam to zvíře patří a najít v lese tu správnou krabičku, do které lísteček se zvířetem uložili. ještě jsme měli krabičku mixi z pixli a tam byli vymyšlené zvířata, dost jsme se pak divili co všechno lidi neznaj a dávají tam reálná zvířátka nebo naopak :)
Komentáře
Pasty: :10:
niki.vasicova@seznam.czniki.vasicova@seznam.cz: Taky velice dobrý formát provedení hry:)Moc děkuji za hlasování všem a za příspěvek