www.hranostaj.cz
Člověče,nezlob se
67%2 hodnocení
Potřeby: barevné oblečení, krabice, obruče, provazy,křídy
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venNa hřištěNa sníh
Charakter hry: PohybováPro zasmáníChodička / strategická
Oblíbená hra v lidském provedení
Děti jsou figurky, vedoucí jsou hráči. Rozdělí se do čtyř týmů po čtyřech. Každý tým si zvolí barvu a do té se děti obléknou. Kostku můžeme udělat z papírové krabice, na kterou nakreslíme puntíky. Hrací pole můžeme vymezit obručemi (jako v reklamě), provazy, nakreslit křídou,..Klasické hrací pole má 40 políček a ke každé barvě 4 pole jako domeček. Pravidla hry jsou stejná jako u normálního stolního Člověče,nezlob se. Hodíme kostkou, zvolíme figurku (řekneme její jméno) a řekneme, o kolik se má posunout :)
Alternativní pravidla
Wendsdy: Hrajeme velice podobně, akorát si nehrajeme na klasiku 4 figurky, běhá celý oddíl a nepostupuje po políčkách, ale prostě sprintuje dokola jako o život :-) , děláme velké hřiště... Jinak klasika, jeden běžec předběhne jiného a ten vypadává. Máme děcka kterým se podaří naházet třeba 20 koleček, těm doporučujeme se nechat vyhodit ... při tom, že běhají 4 oddíly většinou nemají šanci doběhat...
Komentáře
Petr Sedlář: Nedovedu si představit, jak sedím v domečku a 12 minut čekám, než si mě vedoucí vybere. Ta pravidla by chtěla trochu dynamických úprav.