www.hranostaj.cz
Kdo, s kým, co dělali...
78%22 hodnocení
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníStolní / desková / papírová
"Jenom" zábavná hra, při které vždy na jiný papír píšeme kdo, s kým, co dělali, kdy, kde a proč.
Několik papírů A5 rozstřihneme na dvě půlky (řez vedeme vertikálně) (pozn.: šetřílci, trhejte raději na tři půlky). Každý hráč dostane vzniklou půlku. Každý napíše KDO: jakékoliv podstatné jméno, vlastní jméno, slovní spojení, věc, zvíře,... třeba: kamzík, hlupák, smradlavá ponožka, fantazii se meze nekladou. Přehne papír nápisem na stůl, to znamená dozadu a pošle ho po směru hodinových ručiček. Zprava mu přijde papír druhý, tentokrát napíše S KÝM: opět platí to samé jako u kdo, jméno, věc,... třeba: s marmeládou, s tátou... Opět pošle papír po směru hodinových ručiček a přijde mu další, na něj napíše CO DĚLALI: jakékoliv slušné sloveso, např.: smažili, tancovali, radovali se,... Na další papír napíše KDE: jakékoliv místo, třeba ve škole, na pánských záchodcích, v muzeu,... Na další papír napíše KDY: To je jakýkoliv časový údaj, třeba včera, v 10:00 středoamerického času, na svatýho Dindy atd... Poslední co, hráči napíší je PROČ: Protože se mají rádi, protože bagr, protože venku prší... Důležité je, aby hráči šetřili místem, tak aby se na "nudli" papíru vešlo pod sebe 6 slov nebo slovních spojení. Hra je zakončena vhozením papírů do klobouku a slavnostním přečtením. Je to fakt vtipný, když vznikají spojení jako: Svišť s borůvkovým koláčem fňukali na zastávce MHD před Šabatem, protože Meruňka má chlupy v nose:) (to sem si vymyslela)
Alternativní pravidla
Okoun: Pro starší je ještě zajímavější použít dohromady tři postavy a tuto sérii kategorií:
JAKÝ - KDO - S KÝM - KDE - KDY - CO DĚLALI - PROČ - pak přišla třetí postava, kdo? - a něco řekla, co? - a co z toho vzniklo?
Komentáře
op: poo
Via: Ještě před KDO JAKÝ. :cz:
Pipi: My toto taky hrajeme a někdy takhle děláme i básničky:
nejdřiv se napíše jakákoliv věta, a ta se pošle dál. Pod to se napíše rým na tu větu a ta první se zahne. A pak už se jede dál.
Vznikly nám z toho docela zvláštní příklady, např: dám ti facku, ty jeden klacku, dostaneš facku, ty zpropadenej fracku, nebo byl kůň ten šel v tůň, sedlo a tůň.... :)
Ahoj: "Trhejte na tři půlky" je fakt dokonalý:)
Ahoj: Trhejte na tři půlky je fakt dokonalý:)
Michaela: Ahoj , vážně báječná hra hrajem jí každý den .
Vzniklo nám třeba -
Hlupák s kukuřicí vařili buchtu na koupališti v roce 1829 protože neměli co dělat
Ondřejka: my tomu říkáme drbárna a docela to souhlasí :-)
ruth: Tak konečně mam něco pro pobavení na zítřejší schůzku!!! :hophop:
Tynulinek: Tak na tomhle jsme se strašně plavily s kamarádkama na základce!
Indie: Když máme volnou hodinu, tak to hrajem ve škole... Někdy je to fakt bomba, neboť tam zamícháváme jména neblíbených učitelů. A ještě nám vznikne něco jako Flekatý balkon klábosil s (jméno učitele) ve tři ráno v zoo v opičí kleci, protože měl hlad. (To je reálná věta, fakt jsme to tam napsali)
andulka: Jo je to dobrá hra. Mito hrajem s kámoškama ve vlaku. A neznám nikoho kdo by se nesmál. : )