www.hranostaj.cz
Pakani
78%18 hodnocení
Počet hráčů: od 20 do 90
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováPro zasmáníBojovka
aneb probojovat se pro zlatý valounek
Motivace:
Kdesi v lese žijí připitomělí tvorové - Pakani, kteří stráží poklad. Vaším úkolem je přes tyto tvory projít a získat ho. Avšak cesta nebude jednoduchá, nejdříve vás musí prověřit velmistr, zda-li na to máte.

Jak na to:
Hrajeme kdekoli, ideálně v lese.
Děti vybíhají po jednom z družin ke svým vedoucím, se kterými sehrají kámen/nůžky/papír. (Každá družina ke svému určenému vedoucímu-velmistrovi, sedí deset metrů před nimi). Pokud vyhrají pokračují dále do pole. V poli se nachází obdélník o rozměrech přibližně metr x 7 metrů (úměrné počtu vedoucích a dětí). V něm stojí vedoucí se svázanýma nohama k sobě (při rozpažení na sebe nedosáhnou). Přitom vydávají skřeky jako paka a i tak se tváří. Úkolem dětí je přes ně projít. Pokud jsou plácnuti, tak se vrací nazpět. Pokud projdou, tak za vedoucími jsou kdesi v lese skované zlaté valounky, které po jednom musí dopravit stejnou cestou do svého domečku. (Možná úprava je mít v kolečku určitý blivajs a v něm zlaté valounky). V poli může být maximálně šest dětí z každé desetičlenné družiny. Jelikož se někdy děti před Pakany hromadí a otálí s projitím, tak Pakani mají svého Gurupakana, který se pohybuje línou chůzí kdekoli v poli a dlouze stojící děti plácá po zádech a s připitomělým výrazem je posílá nazpět. :)

Při troše obratnosti vedoucích lze chytit všechny děti, ale to by němělo být cílem. Pokud se vžijete do role, že jste pako, tak některé rády pustíte. :)
Komentáře
teja: my jsme škrob používali při jedné hře (a byl jen to jen čistě škrob ve vodě) a jedna slečna se nám pozvracela
Váša: Do kolečka jsme uvařili škrob, obarvili to růžovím potravinářským barvivem, nasypali dotoho starou rejži, kukuřici, čočku, trošku zelí od oběda, nějaký ten nalámaný rohlíček... a nakonec to zakápli pixlou hořtice a magi pro to správné aroma :-) Škrob byl ještě vlažný.... Přál bych vám slyšet komentáře některých slečen když už se probojovali za pakany a mysleli si, že mají vyhráno:-)))
Někdo: Kdo to vymyslel je stejne pako ktere to hraje ze je pako
Wendsdy: Jupí, konečně zase nějaká hra u které se pobaví i vedoucí :-)