www.hranostaj.cz
Vyzvědači
61%12 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do terénu
Charakter hry: PohybováBojovka
Zjisti číslo ostatních a sám zůstaň neviděn...
Před začátkem hry každému vedoucí napíše na čelo číslo, nejlépe dvojmístné. Určí se hrací okruh, nejlépe městské prostředí, vesnice, prostě něco členitého, tedy ne louku...:) Na daný začátek hry se všichni rozeběhnou a mají jednoduchý úkol. Zjistit čísla jiných hráčů a to svoje se snažit uchránit! Hra je zásadně bezdotyková, tedy žádné násilí, nikdo si nesmí číslo schovávat rukou ani čímkoli jiným. Jedinou spolehlivou ochranou je být pozorný, umět utíkat a v případě že někoho uvidíte tak vzít nohy na ramena. Samozřejmě je povoleno schovávání v úkrytu a nenápadné pozorování. Dobrou volbou je jen tak nenápadně se třeba zezadu zeptat: "Jaké máš číslo?" Jednou se mi stalo, že mi dotazovaný odpověděl a bohužel pro něj správně...:) Je na vedoucím, jestli si čísla mají hráči zapamatovat, nebo jestli si je můžou psát, záleží na věkové skupině, která hru hodlá hrát.
Alternativní pravidla
Mončičák:-)Mončičák:-): Da se to hrat i tak ze se cisla napisou na listecek, kterej se prilepi na zada...kdyz se to hraje v lese..tak je pekny jak sou vsici prilepeni na stromech zady...a rekla bych ze je to jednodussi, aspon se muzou decka divat kde sou ostatni.
Kecka: Většinou máme třímístná čísla. Děcka jsou rozuteklá ve vymezeném prostoru v lese a když tjistí něčí číslo, vykřiknou ho nahlas a tím dotyčný vypadává ze hry.
Komentáře
Mončičák=)MooňaMončičák=)Mooňa: ukolem je zjistit vsechna cisla spoluhracu...a to svoje se snazit pred ostatnimi ubranit
Jensy: A jaký je cíl hry? zapamatovat si čísla druhých nebo utajit to svoje? A kdy hra končí? podle těvh pravidel by mohla být nekonečná...:-?%-)