www.hranostaj.cz
Lovec a vlčí smečka
74%11 hodnocení
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do terénuNa cestu
Charakter hry: PohybováBojovkaNa postřeh / šikovnost
Následuj lovce, ale tak, aby tě ani nezahlédl.
Autor nebo zdroj: DOLEŽALOVÁ, Edita. Hry v přírodě a s přírodou. Praha: Mladá fronta, 2004. ISBN 80-204-1142-9.
Vlci žijí ve smečkách. Smečka je skupina, ve které je vůdcem nejsilnější nebo nejzdatnější jedinec. Obvykle musí své prvenství obhájit v boji s dalšími zájemci o vůdcovství.

Domluvte se s dětmi, že se budou pohybovat ve vymezeném prostoru. Při této hře by měly být dvě dospělé osoby. Jedna převezme roli lovce, druhá bude zajišťovat bezpečnost ve skupině vlků - dětí. Lovec zvolna kráčí lesem. Děti představují vlčí smečku, která lovce zpovzdálí sleduje. Vlci se kryjí v terénu. Lovec se občas zastaví a ohlédne. Nahlas vysloví jména dětí, které se nestihly dobře ukrýt, a neunikly pozornému zraku lovce. Tyto děti musí udělat dvacet dřepů, aby se jim vrátila podoba vlka. Na vhodném místě se lovec ukryje. Vlčata soutěží, kdo lovce nejdříve najde. Dítě, které lovce objeví jako první, převezme roli lovce v další hře.
Alternativní pravidla
Doktor: 4) Lovec se neschovával, ale musel být zezadu chycen. (5) Děti si nedřepovaly, nýbrž nepokračovaly v témže kole).
Doktor: 1) Hráli jsme v potemnělé ulici. 2) Pokud lovec vyslovil špatně, musel se otočit a pokračovat v cestě. 3) Víckrát odhalený vlk nesměl být v příštích kolech lovcem. 4) Lovec musel po dobu sledování stát přesně na místě zastavení.
Komentáře
Béla: Perfektní hra, když jsem potřeboval zabavit děti na krátkém úseku který jsem chodili denně.
Pája: Myslim si že to je dobra hra