www.hranostaj.cz
Kuličková ložiska
75%12 hodnocení
Potřeby: židli pro každého
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: PohybováPro zasmání
aneb jak se lidé valí
Hráči si sednou do kruhu na židle (je tolik židlí, kolik je hráčů). Jeden (obvykle vedoucí, organizátor) vstane doprostřed kruhu. Nyní je čas, aby se rozjela kuličková ložiska. To spočívá v tom, že hráč, který má po pravici volnou židli, si na ní přesedne a tento proces se opakuje. Sedící hráči se snaží, aby jejich přesedávání bylo tak plynulé a na sebe navazující, bezchybné, aby jakoby stále byly obsazeny všechny židle (Při první hře, je dobré nechat jedno kolo jen tak projet a až potom zapojit stojícího, aby si hráči uvědomili, v čem spočívá plynulost 'valení se'. ) Hráč stojící ve středu má úkol jasný. Musí využít chybu sedících (zaváhání nebo naopak uspěchání pohybu) a zabrat nějakou židli. Obvykle se to neobejde bez kapky násilí, ale skutečně jen nepatrného. Když vedoucí, který stál, má svoji židli, logicky musí jeden hráč buď stát, anebo sedět špatně (Například spolu s někým dalším na židli.) Ten hráč, který 'vybil' a nemá svojí a správnou židli, jde doprostřed kruhu a hra opět pokračuje.
Alternativní pravidla
Áda: Tuhle hru jsme hráli... %-) Je to fákt bomba, bavilo to i nás :-) Je dobré tu hru rozehrát, a když u Vás přestává bavit, přestat zastavovat mezi tím, než si někdo sedne a hrát furt :-) Všichni pak musí dávat pozor na vše :-):hura:
Komentáře
matička s velkím H: Moc se omlouvám za svého nezbedného syna. On z toho ještě nemá moc rozumu. Děkuji za pochopení, s láskou Matička s velkím H.
:kladivko:
bambů: :neo::iq::motorovka:
bambů: :neo::iq::motorovka:
jelito s velkím H: :plamenomet::hura:
Pionýři Josefov: Je to výborná hra, ale často se při ní ničí židle. Jeden čas jsme ji hráli téměř pořád, nyní jsme již už dlouho nehráli, budu ji muset opět někdy zařadit.