www.hranostaj.cz
Terénní golf
62%14 hodnocení
Potřeby: PET láhve, tenisáky
Počet hráčů: od 9
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Náročná
Prostředí: Do terénu
Charakter hry: PohybováSportovníNa postřeh / šikovnost
Golf v luzích, hájách, kopcích a skalinách s klackem, tenisákem a PET láhvema...
Pokud nemáte finanční prostředky a dostatečně nóbl náturu na hraní skutečného golfu, zkuste tento.

První fází (asi nejnáročnější) je příprava. Budete potřebovat několik PET láhví, které seříznete někde v polovině, takže vzniknou dvě 'jamky' - deset až dvacet takovýchto 'jamek' pak půjdete zahrabat do země či jinak neposunutelně umístit do terénu. Využití kopců, skal, jamek umístěných nad terénem a podobných vychytávek je vítané. Jamky dostanou čísla, je dobré, aby tvořily jakýsi okruh nebo trasu. Každý hráč by s umístěním jamek měl být obeznámen.

Hráči vytvoří týmy, nejlépe asi tak po třech. Určí si mezi sebou pořadí, které je nutno dodržovat, tedy mikdo nesmí hrát dvakrát za sebou. Také si vyrobí jakési 'golfové hole' - stačí malinko opracovat klacek, popř. mu několika hřebíky přibít spodní část. Golfové hole ze samorostů mají, kromě estetické hodnoty, překvapivě vysokou přesnost.

Potom začíná vlastní golf. Každý tým dostane hrací kartu, do které si zaznamenává, kolik ran spotřeboval na odehrání té či oné jamky. Od jamky 1 se hraje přímo na jamku 2 atd. Vítězí tým, který projede všemi jamkami na co nejmenší počet úderů. Na par se nehraje, kdo co dá, tolik dá. Není ale úplně od věci stanovit maximální limit, např. 15 úderů na jamku, po jehož dosažení lze nešťastnou jamku přeskočit a pokračovat dál.

Po ukončení nezapomeňte PET láhve - jamky zas uklidit! :)
Alternativní pravidla
Ray: Hele supr je to taky hrát tak že si uděláte jednu tyč a tu pak zabodnete do země jako místo těch pet - lahví a tu tyč pak můžete zabodnout třeba i mezi kameny a hraci pak musí víc přemíšlet jak se té tyče tenisákem dotknout.

Jo a dobrý je třeba určit jestli se bude hrát na rychlost to je kdo se do cíle dotkne vlajky první nebo na přesnost to je dotknout se vlajky na co nejméně úderů :jedi:
Komentáře
skalinka: jj máte pravdu je to dobry
skalinka: jo fakt to je dobry a to alternativni je fakt mnohem lepsi
skalinka: jj je to opravdu hodně dobrá hra a s tim alternitivnim pravidlem je to ještě lepší vyskoušejte to určitě to nebude stráta času :cosi::hura: