www.hranostaj.cz
Pyramidy
80%22 hodnocení
Počet hráčů: od 8
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venNa hřiště
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnost
jednoduchá hra pro malé i velké
Autor nebo zdroj: soustředění Klatovy 2007
Organizátor (nebo hráči sami) rozdělí hráče na dva týmy (možný je i větší počet, ale hůř se to kontroluje). Organizátor zůstává stranou (měl by to být někdo už docela rozumný). Poté organizátor dává povely jakými částmi těla se skupiny smí dotýkat země. (Například 5 nohou, 2 ruce, 1 zadek) Povely by se měly náročností přizpůsobit věku dětí. Po zaznění povelu se jednotlivé skupiny snaží vymyslet a následně seskupit tak, jak bylo řečeno. Když se to nějaké skupině podaří, začne organizátor odpočítávat tři vteřiny. Jestliže se skupině podaří jako první postavit pyramidu za daných požadavků a nespadnout při odpočítávání, má bod. A hra stejným způsobem pokračuje, dokud prostě chceme. Kdo má nakonci víc bodů, vyhrál. Pokud se hraje se staršími mělo by se i domluvit, že když ani jedna skupina nevyhoví požadavkům do nějakého limitu (například 10minut), vymyslí organizátor další zadání do dalšího kola, protože se může stát, že požadavky jsou skutečně nesplnitelné.
Alternativní pravidla
Kopy: my jsme to hráli tak že jsme se museli ještě přemístit na nějaké jiné místo a nesměli jsme se dokýkat více nohama/rukama a v týmu nás bylo cca 10(měli jsme to na táboře)
MRcha: My jsme hráli něco jiného na táboře, šlo o to, aby se celá skupinka dotýkala v co nejmenším kruhu. Na jedné noze nás bylo osum.
Sandokan: Ahoj, tato hra se dá hrát i mezi rovery s těžšími úkoly. Jeden z nejtěžších co jsme zvládli bylo 4 ruce na 4 osoby (a jde to)
Komentáře
lulan: pls ťapa VYFAJČI MI
jun: Zkuste ve třinácti lidech nohu, hlavu a tři ruce. Šlo to ale dalo nám to zabrat:nene::nene:Podobné kombinace s hlavou už bývají těžší
Terka: dali jsme na čekatelkách v osmi lidech 2 nohy
Márty: Tak to zkusíme když je to tak dobrý ;)
zuzča: dobrá hra hráli sme to s děckama na výpravě a dost sa jim to líbilo a pobavilo je to :-D
zuzča: dobrá hra hráli sme to s děckama na výpravě a dost sa jim to líbilo a pobavilo je to :-D
Ťapa: Ahoj. Hrala som túto hru s mojimi veveričkami a hra mala úspech.
Je to fakt dobrá hra